REKLAMA

Nowe Porsche Jimka - jedyne takie na świecie

Radzimir Dębski, znany jako Jimek, jest jednym z ambasadorów marki Porsche. Otrzymał właśnie kluczyki do nowego, wyjątkowego Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo w kolorze Brewster Green.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Jimka Materiały prasowe
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Jimka, fot. Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 680 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Radzimir Dębski, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Jimek, jest utalentowanym kompozytorem i jednym z najbardziej znanych polskich muzyków. Artysta przełamuje muzyczne konwenanse, odważnie poszukuje nowej perspektywy, nieustannie eksperymentuje.

Jimek to również najprawdziwszy entuzjasta motoryzacji, który z wielką pasją potrafi porównywać prowadzenie orkiestry w sali koncertowej do prowadzenia samochodu wyścigowego na torze. I jeden z niewielu kompozytorów na świecie z licencją wyścigową.

Między innymi dlatego w ubiegłym roku Jimek został globalnym ambasadorem Porsche Panamery Turbo S E-Hybrid Sport Turismo – jednego z najodważniejszych modeli producenta z Zuffenhausen. Niedawno zaś kompozytor odebrał własny egzemplarz tego czterodrzwiowego samochodu sportowego, skonfigurowany od podstaw według własnego pomysłu.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Jimka Materiały prasowe
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Jimka, fot. Porsche

Porsche Panamera Jimka wyróżnia się przede wszystkim unikatowym lakierem o nazwie Brewster Green. To bardzo szczególny kolor z bogatą historią. Właśnie Brewster Green zdobił samochody należące do rodu Porsche, zarówno te przeznaczone do codziennego użytku, jaki i kolekcjonerskie.

Do dziś Brewster Green nigdy nie pojawił się w standardowej ofercie Porsche, a jest dostępny jednie na specjalne życzenie przez oddział Porsche Exclusive Manufaktur.

Unikatowy lakier to jednak dopiero początek. Kompozytor dobierał każdy szczegół, tworząc spójną wizję wymarzonego samochodu. – Proces konfiguracji zajął mi dwa pełne dni. Było to niezwykle satysfakcjonujące doświadczenie, ale również spore wyzwanie – przyznaje Jimek.

Zieleń nadwozia zwieńczonego czarnym spoilerem Jimek zestawił z 21-calowymi felgami Sport Design w kolorze Satin Platinium, zza których prześwitują – typowe dla odmiany hybrydowej – jaskrawe zaciski węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych w kolorze Acid Green. We wnętrzu dominuje zaś bordowa skóra przełamana ciemną Alcantarą, fortepianową czernią i włóknem węglowym. To jedyna taka Panamera na świecie.

REKLAMA

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Jimka Materiały prasowe
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo Jimka, fot. Porsche

Dla Jimka równie istotne są osiągi. Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo jest najszybszą i najmocniejszą odmianą w historii tego modelu. Za imponującą moc 680 KM odpowiada hybrydowy układ napędowy oparty na 4-litrowym silniku V8 z dwiema turbinami oraz mocnym silniku elektrycznym.

Dla odczucia osiągów nie mniej istotne są wartości momentu obrotowego. 850 Nm przenoszonych na wszystkie koła, jest dostępnych nieznacznie powyżej biegu jałowego. W rezultacie Panamera Tubo S E-Hybrid Sport Turismo przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 s, a jej prędkość maksymalna wynosi 310 km/h.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid ma też drugie oblicze. Potrafi przejechać do 49 km wyłącznie na energii elektrycznej w całkowitej ciszy i podróżować z prędkością do 140 km/h.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA