REKLAMA

Nowe Renault Clio. Debiut piątej generacji

Renault pokazało nowe Clio w całej okazałości. Piąta odsłona popularnego hatchbacka segmentu B ma co najmniej powtórzyć sukces poprzednika.

Renault Clio 2019 Materiały prasowe
Renault Clio 2019

Nie dalej jak wczoraj Renault pokazało pierwsze oficjalne zdjęcia wnętrza nowego Clio. Teraz światło dzienne ujrzały fotografie całego samochodu. Trzeba przyznać, że samochód wygląda naprawdę dobrze – zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Renault Clio - z zewnątrz ewolucja

Zgodnie z tym, co zapowiedział wcześniej Laurens van den Acker, główny stylista Renault, o ile design wnętrza nowego Clio ma być rewolucyjny, tak wygląd nadwozia jest ewolucją tego, co znamy z ostatnich lat.

Rzeczywiście tak jest, bo piąta odsłona hitu segmentu B wygląda jak solidny, gruntowny face lifting „czwórki”. Face lifting – dodajmy – bardzo udany. Przód auta upodobnił się do większych modeli marki, a sylwetka ma zwarty, dynamiczny kształt.

Światła w stylu Renault Megane, z charakterystycznym kształtem świateł do jazdy dziennej, dodają Clio nieco dojrzałości. Co ważne, w standardzie montowane będą reflektory LED. Muskularna maska, nowy zderzak i większy grill dopełniają całości zmian.

Renault Clio 2019 Materiały prasowe
Renault Clio 2019

Patrząc na tył nowego Clio, zauważymy wyraźne rysy poprzednika. Nowy jest w zasadzie kształt lamp, z światłami ułożonymi w kształt litery C oraz zmieniony zderzak z chromowaną listwą u dołu.

W porównaniu do ustępującego modelu, nowe Clio jest... mniejsze. To zabieg rzadko spotykany w przypadku nowych odsłon aut, ale nie oznacza wcale, że w środku jest mniej miejsca. Wręcz przeciwnie.

Renault Clio - wymiary

Mimo krótszego o 14 mm i niższego o 30 mm nadwozia, nowa platforma CMF-B, współdzielona z Nissanem Micrą, pozwoliła wygospodarować sporo przestrzeni dla pasażerów i dodatkowo powiększyć i tak już niemały bagażnik, który teraz pomieści 391 litrów bagażu.

Renault Clio Materiały prasowe
Renault Clio 2019

W chwili debiutu rynkowego nowe Clio dostępne będzie z 10 kolorami lakieru, do wyboru, a także trzema pakietami stylistycznymi. Zamiast usportowionej odmiany GT-Line pojawi się nowa, oznaczona jako RS Line, z 17-calowymi felgami, sportowymi fotelami i wieloma innymi „rasowymi” dodatkami.

Jeśli chodzi o napęd nowego Renault Clio, na razie wiemy niewiele, ale pod maskę trafić mają silniki benzynowe o pojemności od 1,0 do 1,3 litra oraz 1,5-litrowy diesel. W dalszej kolejności do salonów trafi model elektryczny, a w 2020 roku fanom sportowej jazdy producent zaproponuje Clio RS.

Więcej o wnętrzu nowego Renault Clio przeczytacie w naszym wczorajszym materiale. Z kolei oficjalna premiera „na żywo” zaplanowana jest na pierwszy dzień prasowy salonu samochodowego w Genewie za niewiele ponad miesiąc.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA