Nowe Renault Clio. Pierwsze zdjęcia wnętrza

Renault Clio piątej generacji ma wzmocnić sukces poprzednika. Producent pokazał pierwsze zdjęcia wnętrza.

Renault Clio 2019 Materiały prasowe
Renault Clio 2019 - wnętrze
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 692 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Renault wprowadzi niebawem na rynek nową, piątą już generację swojego hitu, jakim bez wątpienia jest Renault Clio. Zaprezentowane po raz pierwszy w 1990 roku miejskie auto znalazło już 15 milionów nabywców.

REKLAMA

Renault Clio - historia modelu

O tym, że Clio jest ogromnym sukcesem, świadczy również fakt, że od 2013 roku model rządzi i dzieli w segmencie B na europejskim rynku. Co więcej, w latach 2012-2018 sprzedaż Renault Clio rosła z roku na rok.

Francuzi nie osiadają na laurach i zamierzają poprawić wyniki osiągane przez niezwykle udaną obecną generację. Zaprojektowane przez Laurensa van den Ackera Clio IV podbiło serca Europejczyków swoją niebanalną i spójną stylistyką. Teraz ma być jeszcze lepiej.

- Clio piątej generacji to dla nas bardzo ważny model, który jest bestsellerem w swoim segmencie i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie we wszystkich kategoriach. Clio jest ikoną, a najnowsza generacja łączy najlepsze cechy swoich poprzedników. Zewnętrzna stylistyka Clio IV zjednała sobie naszych klientów i nadal zdobywa kolejnych. Dlatego postanowiliśmy pozostać przy DNA marki, dodając nowemu modelowi elegancji i nowoczesnego stylu. Wnętrze zostało poddane prawdziwej rewolucji. Osiągnęliśmy znaczną poprawę jakości postrzeganej i wyrafinowania zastosowanych technologii. To najlepsze Clio – powiedział Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu Grupy Renault

Zobacz także: Skoda Kodiaq RS - na asfalt i na tor

REKLAMA

REKLAMA

Renault Clio 2019 Materiały prasowe
Renault Clio 2019 - wnętrze

Renault Clio - stylistyka

Jak zapowiada stylista Renault, odpowiedzialny wcześniej za sukcesy Mazdy, w tym kompaktowej Mazdy 3 drugiej generacji, o ile design nadwozia jest ewolucją obecnego modelu, tak wnętrze można nazwać rewolucyjnym.

Dodajmy jeszcze, że nowe Renault Clio będzie osadzone na płycie podłogowej CMF-B, którą dzielić będzie z bardzo udanym Nissanem Micrą. Producent zapowiada przy tym, że Clio ma być najbardziej zaawansowanym technicznie modelem w segmencie. Przynajmniej do czasu premiery nowej odsłony któregoś z największych rywali.

Skoncentrujmy się na razie na wnętrzu, bo oto Renault wypuściło kilka oficjalnych zdjęć kabiny. Z tego, co podaje producent, a czego nie widać na zdjęciach, lepszej jakości materiały trafiły w okolice kierowcy, a twarde plastiki mają zniknąć z jego bezpośredniego zasięgu.

Zobacz także: Toyota GR Supra - wielki powrót!

REKLAMA

Renault Clio Materiały prasowe
Renault Clio - wnętrze

Renault Clio - wnętrze

Na zdjęciach w oczy rzuca się opcjonalny, duży centralny ekran, w miejscu tradycyjnych zegarów. Z kolei na konsoli środkowej króluje pionowy monitor dotykowy o przekątnej do 10 cali. Nowe menu i uproszczony sposób wyświetlania mają ułatwić korzystanie z ekranu szczególnie podczas jazdy.

Pod ekranem znalazły się elegancko rozmieszczone w jednej linii przyciski sterujące najważniejszymi funkcjami, a niżej trzy pokrętła i przyciski układu ogrzewania i klimatyzacji. Pod nimi kierowca ma do dyspozycji półkę na telefon oraz dwa gniazda USB, gniazdo AUX i gniazdo zapalniczki.

Jeśli chodzi o napęd nowego Renault Clio, pod maskę trafią silniki benzynowe o pojemności od 1,0 do 1,3 litra oraz 1,5-litrowy diesel. W dalszej kolejności do salonów trafi model elektryczny, a w 2020 roku fanom sportowej jazdy producent zaproponuje Clio RS.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA