REKLAMA

Nowe Renault Clio i Captur z fabrycznym LPG

Renault Clio i Renault Captur są już dostępne w wersji z silnikiem benzynowym, wyposażonej w fabryczną instalację LPG. Znamy ceny.

Renault Captur Fot. Jacek Hanusz
Renault Captur

Renault wprowadza do oferty silnik z fabryczną instalacja gazową LPG dla nowego Clio i nowego Captura. To ta sama jednostka, która wraz z instalacją LPG trafia już do modeli Dacii, w tym Dustera, Sandero i Logana.

Co ważne, dopłata do instalacji LPG w przypadku modeli Renault wynosi 3000 złotych, ale przy obowiązującej obecnie promocji – obniżce o 3000 zł – wersja z LPG jest w cenie bazowej wersji benzynowej.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Cena gazu LPG wciąż jest zdecydowanie niższa od ceny benzyny czy oleju napędowego, na wielu stacjach paliw nawet o połowę. Średnie zużycie paliwa silnika LPG jest co prawda nieco wyższe, ale mimo to koszt paliwa w przeliczeniu na kilometr jest niższy nawet o 40 proc. w porównaniu do samego silnika benzynowego.

Nowa jednostka 1.0 TCe 100 zapewnia lepsze osiągi, z maksymalnym momentem obrotowym 160 Nm już od 2750 obr./min dla Renault Clio i 170 Nm już od 2000 obr./min dla Renault Captura. Wersja ta pozwala na ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2 - emituje o około 8 proc. CO2 mniej niż podobne silniki benzynowe.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zasięg na benzynie i LPG

Oba samochody mogą jeździć zarówno na benzynie, jak i na LPG. Mają dwa oddzielnie zbiorniki - jeden na benzynę, drugi na gaz – w Clio zbiornik ma 32 litry, w Capturze 40 litrów. Zasięg na dwóch pełnych zbiornikach wynosi łącznie ponad 1000 km. Takie połączenie zapewnia komfort dalekich podróży po Polsce, ale i po Europie, jako że LPG jest dostępny niemal na wszystkich stacjach paliwowych w kraju i w 1/6 stacji w Europie.

Samochody z instalacją LPG mogą korzystać z podziemnych parkingów, gdyż są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia (zawór bezpieczeństwa, zawór odcinający i układ ograniczający napełnienie zbiornika do 80 proc.).

Renault Clio LPG i Captur LPG - ceny

Układ LPG w samochodach Renault jest fabryczną instalacją montowaną bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym Renault. Oznacza to prostą procedurę zamówienia, bez wydłużenia okresu oczekiwania na samochód i jedną gwarancję na samochód i układ LPG oraz możliwość napraw i serwisowania samochodu w sieci Renault, dobrze znającej tę technologię.

Silnik benzynowy TCe 100 od początku był zaprojektowany do zasilania gazem LPG. Dodatkowy zbiornik LPG jest wykonany z wytrzymałej blachy stalowej. Jest montowany w miejscu koła zapasowego, dzięki czemu nie było konieczności modyfikacji zbiornika benzyny.

Zawór odcinający, układ ograniczający napełnienie zbiornika do 80 proc., ogranicznik przepływu, elektrozawór i zawór bezpieczeństwa zapewniają bezpieczeństwo układu.

W Polsce nowe Renault Clio z fabryczną instalacją LPG jest dostępne już od 57 900 zł w cenie promocyjnej brutto, po uwzględnieniu ekobonusa w wysokości 3 000 zł. W przypadku Renault Captura cena bazowa z uwzględnieniem 3 000 zł rabatu wynosi 67 900 zł.

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA