Nowe Renault Kangoo i powrót Renault Express

Renault pokazało oficjalnie nową generację modelu Kangoo, a wraz z nią debiutuje wersja Express – do tej nazwy producent powraca po wielu latach.

Renault Kangoo 2020 fot. materiały prasowe
Renault Kangoo 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 800 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-5, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Renault, po długich 13 latach od premiery poprzednika, prezentuje nową generację modelu Kangoo. Wraz z nią pokazany został także Renault Express Van – nieduży dostawczak na bazie Dacii Dokker. Dodajmy, że ostatni raz Renault Express oferowany był pod tą właśnie nazwą, kiedy bazował na Renault 5 i był produkowany w latach 1985-2000.

REKLAMA

W sumie na rynek wejdą cztery modele – osobowe, pięciomiejscowe Kangoo, dostawcze, dwumiejscowe Kangoo Van oraz dostawcze, nieco mniejsze, Express Van. A poza Europą dojdzie do tego jeszcze osobowy Express. Debiut rynkowy dopiero na wiosnę 2021 roku, ale już dziś mamy pierwsze zdjęcia i wstępne informacje.

Głosuj w konkursie Best Cars 2021 i wygraj Subaru Forester

Renault Kangoo i Kangoo Van

Nowe Renault Kangoo to elegancki i przestronny kombivan z pięcioma pełnowymiarowymi miejscami. Z kolei Renault Kangoo Van to furgonetka przeznaczona głównie dla klientów flotowych oraz firm działających w sektorze handlu i usług. Auto charakteryzują dwa wygodne rozwiązania - Easy Side Access i Easy Inside Gallery.

Easy Side Access to ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej z boku pojazdu. Rozwiązanie, które sprawdza się w szczególności w zatłoczonych centrach miast, zapewnia łatwy dostęp do ładunku, niezależnie od wielkości miejsca parkingowego. Dzięki usunięciu środkowego słupka nowe Kangoo Van oferuje największą na rynku szerokość otworu przesuwnych drzwi bocznych, która wynosi 1,416 mm - dwukrotnie większa w porównaniu z poprzednią wersją.

Easy Inside Gallery to z kolei wewnętrzny stelaż podsufitowy, który pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń ładunkową pojazdu. Przewóz długich i zajmujących dużą objętość przedmiotów odbywa się tuż pod sufitem, uwalniając dodatkowe miejsce na podłodze.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

W Nowym Renault Kangoo nie zabraknie systemu multimedialnego Renault EASY LINK oraz nowych systemów wspomagających prowadzenie, w tym systemu wspomagania widoczności Permanent Rear View. Nowy system zapewnia doskonałą widoczność do tyłu i sprawdza się w szczególności w samochodach wyposażonych w przegrodę między kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową. Inne nowości to m.in. Trailer Swing Assist (system zapobiegający myszkowaniu przyczepy), Brake Stability Control (system kontroli stabilności podczas hamowania) oraz Advanced Emergency Active Braking (AEBS, zaawansowany aktywny system wspomagania nagłego hamowania).

Renault Kangoo Van będzie dostępny w dwóch długościach, z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m sześc. w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m sześc. w wersji długiej.

Nowe modele Kangoo Van i Kangoo będą produkowane we francuskich zakładach Renault w Maubeuge. Przeznaczone są na rynek europejski i rynki poza Europą. Z kolei Express Van powstawać będzie w nowej fabryce w Tangerze. Otwarcie zamówień na gamę samochodów Kangoo Van, Express Van oraz Kangoo osobowe jest przewidziane w Polsce na początek lutego 2021 roku. Samochody zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek na początku maja 2021 roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA