Nowe Renault Megane R.S. 275 Trophy

275 KM, tytanowy wydech, mechaniczna szpera i głębokie kubły od Recaro. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki. Oto w skrócie nowe Renault Megane R.S. 275 Trophy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

To już trzeci model z serii Trophy. Zaczęło się w 2011 roku z modelami Red Bull Racing RB7 i w dwa lata później RB8. Tak jak poprzednicy, tak samo i nowa "meganka" będzie dostępna tylko w wersji limitowanej.

Z zewnątrz dominuje żółty, charakterystyczny już dla sportowych "renówek" kolor. Przednia blenda jest pomalowana na szaro i współgra z paskami w tylnej części nadwozia. Opcjonalnie można zamówić 19-calowe czarne felgi od formi Turini.

Z dwulitrowego silnika wyciśnięto dodatkowe 10 koni i teraz ma ich aż 275 i 360 Nm momentu obrotowego. Ma przy tym spalać 7,5 litra benzyny. Wątpię, żeby komuś udało się osiągnąć taki wynik w tego typu aucie. Bo każdy cal samochodu aż prosi się, żeby depnąć.

Szybkiej jeździe sprzyjają także opony i zawieszenie. Gumy dostarcza Michelin, a regulowane zawieszenie firma Öhlins. Zawiechę można łatwo ustawić na drogę bądź na tor. O dobry dźwięk wydechu zadbała znana firma Akrapovič, montując układ wydechowy wykonany z tytanu. Brzmi ciekawie.

W środku oprócz wykończenia z włókna węglowego, znajdziemy kubełkowe fotele Recaro z alcantary obszyte czerwoną nicią, tak, żeby jeszcze bardziej podkreślić wyścigowy charakter.

Jak w każdym limitowanym egzemplarzu tak i tutaj znajdziemy wiele emblematów i oznaczeń mówiących nam, że to nie jest zwyczajne Renault Megane.

Przyjmowanie zamówień zaczyna się trzeciego czerwca we Francji i jego cena będzie wynosić 38 000 Euro.

Zobacz także:
REKLAMA