Nowe Renault Megane RS na pierwszych zdjęciach

Renault Megane RS pojawi się oficjalnie jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie. Teraz jednak do sieci wyciekły zdjęcia patentowe.

Renault Megane RS
Renault Megane RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 84 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jak widać na ujawnionych szkicach, zgodnie z oczekiwaniami nowe Renault Megane będzie drapieżnie stylizowane, szersze, z wieloma wlotami i wylotami powietrza, a także efektownym dyfuzorem, inspirowanym Formułą 1.

REKLAMA

Z wcześniejszych przecieków, w postaci zdjęć zamaskowanych egzemplarzy prototypowych, wiemy też, że zderzak przedni będzie miał wbudowane światła efektownie ułożone w logo Renault Sport.

Renault Megane RS
Renault Megane RS

Na rynku nowe Renault Megane RS będzie musiało zmierzyć się z rywalami, którzy tanio skóry nie sprzedadzą. Jest tu Ford Focus RS, uznawany za najlepszego obecnie hot-hatcha, jest też niemal doskonały Volkswagen Golf R.

Gdzieś na drugim biegunie zbliża się nowa generacja ostentacyjnej i drapieżnej Hondy Civic Type R. To trudni rywale, ale Renault Sport nigdy nie składa broni.

Pod maskę nowego Megane RS trafić ma 2-litrowy silnik z turbodoładowniem, którego cztery cylindry mają wycisnąć maksymalną moc zbliżoną do 300 KM. Będzie ona przenoszona za pośrednictwem 6-biegowej manualnej lub dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni EDC, wyłącznie na przednie koła, jak choćby w Civicu Type R.

Dla poprawy prowadzenia oraz żeby umożliwić skuteczne przeniesienie 300 KM na jedną oś, producent opracowuje nową wersję systemu czterech skrętnych kół, która obok mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu i sportowego zawieszenia, powinna w zupełności wystarczyć. Jak będzie, zobaczymy.

Nowe Renault Megane RS zostanie pokazane jesienią, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, skąd przeprowadzimy obszerną relację.

Zobacz także:
REKLAMA