REKLAMA

Nowe Renault Zoe - więcej mocy

Renault odświeża swój elektryczny model Zoe, dodając nowy lakier, systemy łączności oraz przede wszystkim więcej mocy.

Renault Zoe 2018
Renault Zoe 2018

Odświeżone Renault Zoe, które pojawi się na salonie samochodowym w Genewie, będzie pierwszym samochodem, w którym zostanie zamontowany nowy silnik elektryczny Renault R110 o mocy 80 kW (ok. 108 KM) i momencie obrotowym sięgającym 225 Nm.

Silnik o oznaczeniu R110 jest ewolucją dotychczasowej jednostki R90. Najlepiej sprzedający się w Europie samochód elektryczny będzie dysponował większą mocą, mającą zapewnić większą przyjemnością z jazdy.

Mimo analogicznych rozmiarów co R90, jednostka R110 ma o 12 kW (16 KM) większą moc od swojego poprzednika. Kierowca z pewnością odczuje lepsze przyspieszenie, bo dzięki nowemu silnikowi czas rozpędzania od 80 do 120 km/h spadnie aż o dwie sekundy, co okaże się nieocenione w momencie wyprzedzania.

REKLAMA

Renault Zoe 2018
Renault Zoe 2018

Jak podaje producent, nowe Renault ZOE na sprint do "setki" potrzebować będzie 11,4 sekundy, a maksymalna prędkość sięgnie 135 km/h.

Co do zasięgu, to litowo-jonowa bateria o pojemności 41 kWh ma zapewnić maksymalny zasięg 300 kilometrów latem oraz 200 kilometrów w najzimniejszym okresie roku. Ładowanie od 0 do 80 proc. pojemności akumulatora trwać ma 1 godzinę i 40 minut.

Po wprowadzeniu silnika R110, liczba dostępnych wariantów silników Renault dla Kangoo Z.E., Master Z.E., ZOE i Electric Drive Smart Daimlera wzrośnie do pięciu (o mocy 44kW, 57 kW, 60 kW, 68 kW i 80 kW).

REKLAMA

Renault Zoe 2018
Renault Zoe 2018

W odświeżonym Renault Zoe pojawi się nowa wersja R-LINK Evolution z aktywnym Android Auto, dzięki czemu kierowcy będą mogli wyświetlać aplikacje ze swojego smartfona z systemem Android na ekranie multimedialnym samochodu. Chodzi o wszystkie aplikacje, z których można korzystać podczas jazdy (Waze, Deezer, Spotify, TuneIn, Skype, Messenger, Audible i inne dostępne w Google Play Store).

Renault Zoe po face liftingu będzie dostępne z nowym metalizowanym kolorem nadwozia  "Fioletowym Blueberry". W najwyższej wersji wyposażenia INTENS dostępny będzie nowy pakiet Look w kolorze fioletowym. Jest on przewidziany wyłącznie dla tej wersji i obejmuje ozdobne elementy wnętrza, takie jak obramowania nawiewów klimatyzacji, dźwigni zmiany biegów, głośników czy tkaninową tapicerkę i ozdobne przeszycia w takim samym fioletowym kolorze jak lakier nadwozia.

Zamówienia na Zoe z gamy 2018, wyposażone w nowy silnik R110, kompatybilny z Android Auto, w kolorze nadwozia Fioletowym Blueberry, będzie można składać w Polsce już pod koniec marca 2018 roku.

Odświeżone Renault Zoe zobaczymy już niebawem, podczas salonu samochodowego w Genewie.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA