Nowe Subaru Impreza STI i S4 w Japonii

Do sprzedaży wchodzą dwie wersje nowego Subaru Imprezy. WRX S4 i kultowa WRX STI. Wchodzą do salonów w Japonii.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 633 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Co ciekawe różnica w mocy pomiędzy S4, a STI jest praktycznie żadna. WRX S4 ma, tradycyjnie już, 4-cylidrowego boksera o mocy 300 KM, a sportowa wersja STI zaledwie 8 KM więcej. Pomimo niewielkiej różnicy mocy, oba auta zostały stworzone do zupełnie innych funkcji.

REKLAMA

Na pokładzie Subaru Imprezy WRX S4 znajdziemy wiele systemów bezpieczeństwa. Auto posiada system EyeSight, który monitoruje na bieżąco sytuację na drodze i reaguje w odpowiedni sposób. Także stylistyka S4 jest stonowana. Z tyłu nie znajdziemy wielkiego spojlera, ani masywnych dyfuzorów. Jest spokojnie, ale nie za spokojnie. Z przodu nadal pozostawiono wlot powietrza na masce, a krótkie zwisy nadwozia nadają auto sportowy wygląd.

300-konny bokser jest spięty z automatyczną skrzynią Sport Lineartronic. Ma aż osiem przełożeń, a kierowca może wybrać dwa tryby pracy - normalny lub sportowy. WRX S4 celuje w kierowców, którzy lubią szybką jazdę, ale nie chcą tego pokazywać na drodze.

WRX STI to typowa "subaryna". Wielki spojler, charakterystyczny niebieski lakier, cztery rury wydechowe i 308 KM. To nowe Subaru Impreza WRX STI. Nowością w tej generacji STI jest system Pure Power in Your Control. W skrócie - system ma pomóc kierowcy zmaksymalizować osiągi silnika i wycisnąć z auta siódme poty. Subaru nie podało dokładnego schematu działania tego systemu.

Osiągi poprawia też lżejsze i bardziej aerodynamiczne nadwozie. W przeciwieństwie do WRX S4, hardkorowa odmiana Imprezy ma porządną sześciobiegową przekładnię manualną. Wszystko po to, żeby jeszcze bardziej wyostrzyć wrażenia z jazdy.

Sprzedaż obydwu Imprez startuje w Japonii od dzisiaj. W Polskich salonach dostępna jest tylko wersja STI. Ceny zaczynają się od 44 000 euro.

Zobacz także:
REKLAMA