[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Nowe Subaru Impreza już w Polsce

Nowa generacja Subaru Imprezy wchodzi na polski rynek. Znamy już ceny oraz wyposażenie japońskiego kompaktu.

Subaru Impreza 2017 Subaru Impreza 2017

Nowe Subaru Impreza jest tradycyjnie dostępne z czterocylindrowym silnikiem typu bokser oraz napędem na cztery koła Symmetrical AWD, ale tylko w wersji z większym silnikiem.

Samochód osadzony jest na nowej platformie, nazwanej Subaru Global Platform, która zapewnić ma aż o 70 proc. większą sztywność i o 40 proc. lepszą absorbcję energii podczas zderzenia.

REKLAMA

REKLAMA

Subaru Impreza 2017 Subaru Impreza 2017

Impreza jest też osadzona o 5 milimetrów niżej, niż obecny model. Ma to, według zapewnień producenta, poprawić prowadzenie i zwiększyć zwinność samochodu w zakrętach. Nowe mają być też doznania płynące z bardziej bezpośredniego układu kierowniczego.

Więcej miejsca jest w kabinie. To zasługa większych wymiarów oraz przeprojektowanego wnętrza. Na tle poprzedniej nowa generacja jest o 40 mm dłuższa i o 35 mm szersza, natomiast rozstaw osi zwiększył się o 25 mm. Bagażnik zapewnia pojemność na poziomie 385 litrów

REKLAMA

Subaru Impreza Subaru Impreza

Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, w standardzie znajdzie się technologia Eyesight, która współpracuje z układem awaryjnego hamowania, aktywnym tempomatem czy asystentem pasa ruchu.

Co do jednostek napędowych, pod maskę trafi unowocześniony silnik 1,6 o mocy 115 KM oraz 2-litrowa jednostka o mocy 156 KM. Napęd Symmetrical All-wheel Drive będzie dostępny z najmocniejszym silnikiem, czyli 2-litrową benzynową jednostką napędową typu boxer. 

REKLAMA

REKLAMA

Subaru Impreza 2017 Subaru Impreza 2017

Natomiast Subaru Impreza z silnikiem 1.6 o mocy 115 KM będzie miała jedynie napęd na przednie koła. Co ciekawe w każdej wersji silnikowej dostępna będzie w standardzie przekładnia bezstopniowa Lineatronic CVT.

Imprezę wyposażono w systemy bezpieczeństwa znane z innych modeli marki, między innymi z Subaru Levorga. W skład pakietu Subaru Eyesight będą wchodziły automatyczny hamulec awaryjny, aktywny tempomat z funkcją hamowania, system ostrzegający o samochodzie w martwym punkcie lusterek wstecznych, asystent pasa ruchu oraz funkcję wykrywającą zmęczenie.

REKLAMA

Subaru Impreza Subaru Impreza

Nowe są także deska rozdzielcza, wykończenie wnętrza oraz system multimedialny z radioodtwarzaczem DAB ifunkcjami ułatwiającymi łączność ze smartfonem - Apple CarPlay i Android Auto.

Polski cennik nie przewiduje na razie słabszej wersji z 1,6-litrowym silnikiem, która pojawi się w przyszłym roku. Natomiast ceny modelu 156-konnego prezentują się jak poniżej (w nawiasie cena w złotówkach, przeliczona według kursu importera, na chwilę obecną):

  • 2.0 Comfort od 24 900 euro (105 309 zł)
  • 2.0 Exclusive od 26 500 euro (112 076 zł)
  • 2.0 Sport od 28 900 euro (122 226 zł)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij