Nowe Subaru Impreza już w Polsce

Nowa generacja Subaru Imprezy wchodzi na polski rynek. Znamy już ceny oraz wyposażenie japońskiego kompaktu.

Subaru Impreza 2017
Subaru Impreza 2017

Nowe Subaru Impreza jest tradycyjnie dostępne z czterocylindrowym silnikiem typu bokser oraz napędem na cztery koła Symmetrical AWD, ale tylko w wersji z większym silnikiem.

Samochód osadzony jest na nowej platformie, nazwanej Subaru Global Platform, która zapewnić ma aż o 70 proc. większą sztywność i o 40 proc. lepszą absorbcję energii podczas zderzenia.

Subaru Impreza 2017
Subaru Impreza 2017

Impreza jest też osadzona o 5 milimetrów niżej, niż obecny model. Ma to, według zapewnień producenta, poprawić prowadzenie i zwiększyć zwinność samochodu w zakrętach. Nowe mają być też doznania płynące z bardziej bezpośredniego układu kierowniczego.

Więcej miejsca jest w kabinie. To zasługa większych wymiarów oraz przeprojektowanego wnętrza. Na tle poprzedniej nowa generacja jest o 40 mm dłuższa i o 35 mm szersza, natomiast rozstaw osi zwiększył się o 25 mm. Bagażnik zapewnia pojemność na poziomie 385 litrów

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, w standardzie znajdzie się technologia Eyesight, która współpracuje z układem awaryjnego hamowania, aktywnym tempomatem czy asystentem pasa ruchu.

Co do jednostek napędowych, pod maskę trafi unowocześniony silnik 1,6 o mocy 115 KM oraz 2-litrowa jednostka o mocy 156 KM. Napęd Symmetrical All-wheel Drive będzie dostępny z najmocniejszym silnikiem, czyli 2-litrową benzynową jednostką napędową typu boxer. 

Subaru Impreza 2017
Subaru Impreza 2017

Natomiast Subaru Impreza z silnikiem 1.6 o mocy 115 KM będzie miała jedynie napęd na przednie koła. Co ciekawe w każdej wersji silnikowej dostępna będzie w standardzie przekładnia bezstopniowa Lineatronic CVT.

Imprezę wyposażono w systemy bezpieczeństwa znane z innych modeli marki, między innymi z Subaru Levorga. W skład pakietu Subaru Eyesight będą wchodziły automatyczny hamulec awaryjny, aktywny tempomat z funkcją hamowania, system ostrzegający o samochodzie w martwym punkcie lusterek wstecznych, asystent pasa ruchu oraz funkcję wykrywającą zmęczenie.

Subaru Impreza
Subaru Impreza

Nowe są także deska rozdzielcza, wykończenie wnętrza oraz system multimedialny z radioodtwarzaczem DAB ifunkcjami ułatwiającymi łączność ze smartfonem - Apple CarPlay i Android Auto.

Polski cennik nie przewiduje na razie słabszej wersji z 1,6-litrowym silnikiem, która pojawi się w przyszłym roku. Natomiast ceny modelu 156-konnego prezentują się jak poniżej (w nawiasie cena w złotówkach, przeliczona według kursu importera, na chwilę obecną):

  • 2.0 Comfort od 24 900 euro (105 309 zł)
  • 2.0 Exclusive od 26 500 euro (112 076 zł)
  • 2.0 Sport od 28 900 euro (122 226 zł)
Zobacz również:
REKLAMA