Nowe Subaru XV - znamy polskie ceny

Nowa generacja Subaru XV zadebiutowała na salonie samochodowym w Genewie. Teraz auto wchodzi do salonów i znamy jego cenę.

Subaru XV
Subaru XV

Subaru XV drugiej generacji wygląda niemal tak samo jak poprzednik. Wprawne oko zauważy jednak zmiany - nowe lampy, grill czy zderzaki. Przyznać jednak trzeba, że nowe XV wygląda jak pierwsza generacja po gruntownym face liftingu.

REKLAMA

W ofercie znalazły się poza tym nowe kolory nadwozia - szary Cool Grey Khaki oraz pomarańczowy Sunshine Orange. Czarne plastikowe osłony oraz dwukolorowe felgi o średnicy 18 cali to już znak rozpoznawczy modelu XV i spotkamy to wszystko w nowej jego odsłonie.

REKLAMA

REKLAMA

Subaru XV
Subaru XV

Choć z zewnątrz zmieniony w małym stopniu, pod karoserią zupełnie nowy. Konstrukcja oparta jest na nowej globalnej platformie Subaru, która została wzmocniona i usztywniona nawet o 100 proc. w newralgicznych miejscach. Przeprojektowane zostało też zawieszenie i układ kierowniczy.

W kabinie drugiej odsłony Subaru XV każdy miłośnik marki poczuje się jak w domu. Tutaj klasyczna japońska stylistyka łączy się z nowoczesnością w postaci 8-calowego dotykowego ekranu na środku deski rozdzielczej. Wyższa jest też jakość użytych tworzyw.

REKLAMA

Subaru XV
Subaru XV

Większy o 3 centymetry rozstaw osi zaowocował większą ilością miejsca dla pasażerów, szczególnie tych siedzących z tyłu. Nieco większy jest też bagażnik.

Pod maską Subaru XV drugiej generacji pracuje zmodernizowany silnik benzynowy - oczywiście w układzie bokser. Jednostka ma 2 litry pojemności, moc 156 koni mechanicznych i 196 Nm momentu obrotowego. W przyszłym roku pojawi się alternatywa w postaci benzynowego silnika 1,6 o mocy 114 KM. Napęd trafia tradycyjnie na obie osie za pośrednictwem bezstopniowej przekładni Lineartronic.

REKLAMA

REKLAMA

Subaru XV
Subaru XV

Na polskim rynku Subaru XV dostępne jest standardowo z systemem EyeSight, z takimi funkcjami jak m.in.:

  • adaptacyjny tempomat,
  • asystent utrzymania pasa ruchu,
  • przedkolizyjne hamowanie awaryjne.

Jeśli chodzi o ceny, oferta modelowa nowego Subaru XV z rocznika 2018 wygląda następująco (w nawiasie polskie ceny wg aktualnie stosowanego przez importera kursu euro):

  • 2.0 Comfort CVT - 26 500 euro (112 076 złotych)
  • 2.0 Exclusive CVT - 28 000 euro (118 420 złotych)
  • 2.0 Exclusive+ CVT - 30 500 euro (128 993 złotych)

REKLAMA