Nowe Suzuki Swift – galeria zdjęć i pierwsze dane

Suzuki, Swift
Suzuki Swift
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Najbardziej odmieniono kabinę, która nawiązuje teraz do zaprezentowanego w Genewie dużego sedana- modelu Kizashi. Podobnie wystylizowano konsolę centralną Swifta, z dźwignią zmiany biegów i ekranem LCD wyświetlającym dane na temat systemu audio czy klimatyzacji.

Z zewnątrz widzimy prawie identyczne auto co poprzednia wersja, zbudowane na wydłużonej płycie podłogowej i delikatnie odświeżone stylistycznie.

Początkowo w Europie auto będzie sprzedawane z 1,2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 94 KM i momencie obrotowym o wartości 118 Nm oraz z 1,3-litrowym turbo dieslem o mocy 75 KM i momencie 190 Nm.

Oba siliniki oferowane będą z pięciobiegową skrzynią manualną, benzynowiec będzie równiez oferowany z czterobiegowym automatem.

Silnik benzynowy zużywac ma średni 5 litrów benzyny na 100 km. Rozpędzać się będzie do 165 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h będzie mu zajmowało 12,3 sekundy. Diesel ma potrzebować na to samo 12,7 sekundy, rozpędzi się do tej samej prędkości, a średnio zadowoli się 4,2 litra oleju napędowego.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA