Nowe Volvo V60 Cross Country

Volvo V60 Cross Country to szwedzkie kombi, które nie boi się kamienistej drogi, lekkiego terenu i lubi potaplać się w błotku. Oto szwedzka alternatywa dla A6 Allroad.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volvo V60 Cross Country jest podniesione aż o 65 mm w stosunku do zwykłej wersji. Jest to częściowo zasługą 18- lub 19-calowych felgi i wysokoprofilowych opon.

Nadkola, progi oraz tylny i przedni zderzak zostały bardziej wyeksponowane poprzez plastikowe i aluminiowe nakładki. Przez to, auto wygląda na bardziej chętne do jazdy w terenie.

Volvo nie ukrywa, że V60 Cross Country jest istotnym modelem na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Sprzedaż tego modelu właśnie tam ma swój priorytet, dopiero później pojawi się w Europie. Pod maską wersji amerykańskich będzie pracował 5-cylindrowy o mocy 250 KM. Ta wersja będzie dostępna tylko z automatem i napędem 4x4.

W Europie planowana jest także odmiana Drive-E z czterocylindrowymi silnikami benzynowymi i dieslami. Dostępny będzie także napęd na przód. Na Starym Kontynencie Volvo V60 Cross Country pojawi się na początku przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA