Nowe elektryczne Maserati GranTurismo

Pierwszy jeżdżący prototyp nowej generacji Maserati GranTurismo pojawił się na ulicach Modeny. Samochód będzie pierwszym w pełni elektrycznym modelem kultowej włoskiej marki.

Maserati GranTurismo Folgore fot. materiały prasowe
Maserati GranTurismo Folgore

Maserati prezentuje pierwsze zdjęcia, wciąż jeszcze pokrytego warstwą folii kamuflującej, nowego GranTurismo, który będzie pierwszym w stu procentach elektrycznym modelem tej włoskiej marki. Samochód przechodzi obecnie zaawansowane testy i wygląda na to, że jest bliski ostatecznej formy. Pod kamuflażem widać eleganckie linie sportowego coupe i wyraźne nawiązanie do stylu nowego Maserati MC20, które jest fascynującym sportowym supersamochodem.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Samochód prezentowany na zdjęciach ma nowy kształt nosa, z reflektorami ustawionymi pionowo, wzdłuż, a nie w poprzek nadwozia. Potężne są tylne nadkola, zaś tył to połączenie klasycznego sportu i elegancji. Ujęcie z góry ujawnia oprócz tego chromowany wydech. Jak to, wydech w elektrycznym modelu? Już wyjaśniamy.

Maserati GranTurismo Folgorefot. materiały prasowe
Maserati GranTurismo Folgore

Z jednej strony GranTurismo będzie pierwszym elektrycznym modelem marki, ale po nim każdy kolejny nowy model ma oferować taki właśnie napęd. Oprócz tego nowe GranTurismo otrzymać ma nieco przykręcony silnik z Maserati MC20, gdzie jednostka Nettuno generuje 630 KM i 730 Nm z 3-litrowego V6.

Na tę chwilę producent nie zdradza więcej szczegółów. Już podczas zeszłorocznej konferencji zapowiadano jednak, że nowe GranTurismo i GranCabrio w elektrycznych odmianach nosić będą dopisek Folgore (po włosku "błyskawica"), otrzymają 800-woltową architekturę i możliwość ładowania z mocą 300 kW.

Przy okazji dodajmy, że zapowiedziano wówczas również, że model elektryczny, planowany na rok 2022, ma być najmocniejszym Maserati w historii, generując moc 659 KM i oferując sprint do setki w zaledwie 2,5 sekundy. Tu jednak chodzi o elektryczne Maserati MC20 Folgore, a nie GranTurismo Folgore, które tej mocy otrzyma nieco jednak mniej. Na szczegóły musimy zaczekać.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA