Nowe jednostki do BMW 3 i 4

BMW odświeża nieco ofertę Serii 3 oraz 4 dodając nowe jednostki i elementy wyposażenia dodatkowego. Pojawił się ponad 300-konny wariant 440i oraz nowy diesel.

BMW M4 GTS silnik
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszą nowością jest odmiana 440i, która pod maską ma identyczny silnik, co odświeżona Seria 3, zaprezentowana w zeszłym roku. Symbol "440i" skrywa 3-litrową jednostkę o mocy 326 KM i 450 Nm. Silnik przekazuje moc za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub opcjonalnego 8-stopniowego automatu. Moc może trafiać na tylne koła lub na wszystkie za pomocą systemu xDrive. To miło, że BMW daje jeszcze wybór manualnej skrzyni i tylnego napędu. Szybki rzut oka na osiągi 440i. Do pierwszej setki auto przyspiesza w równe 5 sekund, prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250 km/h.

Drugim, nowym wariantem będzie oszczędniejsza jednostka Diesla. Na razie pojawi się w "trójce", ale niewykluczone, że zawita też do Serii 4. Wersja 325d ma pod maską 2-litrowego, a nie jak może sugerować symbol 2,5-litrowego, diesla o mocy 224 KM. To więcej niż kiedyś oferował motor 3.0 R6. Osiągi są na poziomie aut sportowych. Pierwsze 100 km/h zobaczymy już po 6,1 s w sedanie i 6,3 s w kombi.

BMW M4 GTS silnik

Warto przy okazji wspomnieć o nowym M4 GTS. Dostanie on felgi wykonane z karbonu. Zaprojektowano je z myślą o jeździe po torze, ale otrzymały homologację drogową. To czyni M4 GTS pierwszym, seryjnym autem świata z kołami wykonanymi w technologii CFRP, czyli włókna węglowego. Takie felgi są o 7 kg lżejsze od aluminiowych. Ich cena jest na razie nieznana.

Zobacz także:
REKLAMA