Nowe kombi w gamie Volvo - wideo

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Krótko mówiąc - V60 to S60 z przestrzenią do transportu psa. Jak zaznaczają projektanci, to auto nie powstało do przewożenia dużej ilości bagażu. Do tego nadaje się V70. Tworząc V60 chciano zbliżyć się możliwie do kształtu nadwozia coupe, z dodatkową przestrzenią z tyłu. Pokrętna filozofia, ale cóż - tacy są artyści.

Tylko po co tworzyć kombi z zamysłem by przypominało coupe? Tego nie wie nikt. W końcu klienci kupujący kombi decydują się na nie raczej z myślą o dodatkowej przestrzeni, a nie sportowym wyglądzie. V60 nazwane jest Sport Wagon - może to ma usprawiedliwić rezygnację z przestrzeni na rzecz sportowego wyglądu. Ciekawe, jaki bagażnik miałaby wersja Supersport Wagon.

W kabinie, która nie odbiega generalnie od stylistyki sedana, znajdziemy kanapę dzieloną w proporcjach 40/20/40, a za nią 430 litrów bagażnika. Z nowinek można jeszcze wymienić system multimedialny z ekranem o przekątnej 5 lub 7 cali.

Jak poinformowano w materiale prasowym, w Europie auto sprzedawane będzie z dwoma rodzajami zawieszenia, z których jeden przystosowany będzie do jazdy po nawierzchniach gorszej jakości. Czy ten trafi do Polski - jeszcze nie wiadomo.

W kwestii jednostek napędowych producent proponuje np. ekonomiczną wersję Driver z dieslem 1.6 o mocy 115 KM, albo 304 konną wersję T6 z 3-litrowym, turbodoładowanym silnikiem oferującym moment obrotowy o wartości 440 Nm. Ten przyspiesza do 100 km/h w 6,6 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Pomiędzy tymi dwiema skrajnymi możliwościami, Volvo proponuje 2-litrowy turbodoładowany silnik GTDi o mocy 203 KM i momencie obrotowym o wartości 300 Nm, lub w wersji o mocy 240 KM i 320 Nm. W ofercie znajdzie się też silnik o pojemności 1,6 litra w wariantach mocy 150 KM i 180 KM. W temacie silników Diesla, oprócz wspomnianego Driver, przewidziano jeszcze odmianę D5 o mocy 205 KM i 420 Nm momentu obrotowego.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA