Nowe lakiery w Peugeocie 208

Oprócz soczystej pomarańczy do palety kolorów Peugeota 208 dołączyły jeszcze dwa lakiery strukturalne - Ice Grey i Ice Silver.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Orange Power to typowy lakier metalizowany, ale pozostałe dwa to innowacyjne nowości, wyróżniające się na tle innych. Pozostawiają matowe, aksamitne wykończenie i silnie reagują na zmiany oświetlenia. To tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny, który rzuca się w oczy.

REKLAMA

Oba lakiery są łatwiejsze w utrzymaniu i tańsze niż tradycyjne matowe, których pielęgnacja jest trudna, a koszt kolorów matowych może wynosić nawet 30 tys. zł. Można zatem uznać, że kolory Ice Grey i Ice Silver w Peugeocie są tzw. półmatami.

Nowe odcienie francuskiej marki są chronione międzynarodowym patentem. Auta maluje się w zakładzie w Poissy. Ich wprowadzenie do produkcji przemysłowej trwało blisko 4 lata. Cała nowość w tkwi w składzie i nakładaniu wierzchniej warstwy lakieru bezbarwnego. Zawierają one składniki strukturalne oraz drobne cząstki krzemionki i mikrokulki poliamidu. Cząstki krzemu zatopione w żywicy zapewniają matowe wykończenie i ziarnistą fakturę, a także wytrzymałość, a mikrokulki poliamidu nadają charakterystyczną strukturę.

W Europie takie lakiery kosztują ok. 800 euro.

 

Źródło: Peugeot

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA