Mini zmieniło swoje logo. A właściwie zmodyfikowało je, mocno upraszczając. Na samochodach znaczek pojawi się w marcu przyszłego roku.
MS2017-12-14
Nowe logo Mini
Nowe logo marki Mini zostało uproszczone i pozbawione efektu trójwymiarowego, co ma być hołdem dla klasycznego znaczka sprzed lat.
REKLAMA
Tak naprawdę zmiany są kosmetyczne. Ogólny zamysł jest ten sam, co oznacza nazwę MINI pisaną dużymi literami, umieszczoną w okręgu, ze "skrzydłami" z czterech równoległych linii po bokach.
Wnikliwi obserwatorzy zauważą, że zmiana ta zaszła już tak naprawdę w 2015 roku, kiedy to logo używane w komunikacji firmowej zmieniono na proste, dwuwymiarowe. Z tą różnicą, że teraz uproszczony symbol zastąpi trójwymiarowy, używany dotychczas na samochodach, a nie tylko w dokumentach.
REKLAMA
REKLAMA
Nowe logo Mini
Ten nowy znaczek będzie jednokolorowy i "płaski", natomiast dotąd napis oraz skrzydła i okrąg były chromowane, a tło napisu czarne, a całość wypukła i trójwymiarowa. Jak tłumaczą przedstawiciele marki, nowe logo łączy "świadomość tradycyjnych wartości" z "duchem rozwoju i przyszłości".
Znaczek pojawi się na masce, klapie bagażnika, kierownicy i kluczykach, a pierwsze egzemplarze produkcyjne będą w niego wyposażane począwszy od marca przyszłego roku. Póki co efekt zmian można zobaczyć na koncepcyjnym modelu, widocznym na zdjęciu powyżej.
Takie odświeżenie znaczka firmowego nie jest niczym niezwykłym. Pamiętamy, jak w ostatnich latach swoje logo modyfikowało Audi, Peugeot, Chrysler, Citroen czy Skoda. Robił to też Fiat, Mazda oraz Seat.
Przy okazji zmiany logo Mini zapowiedziało aktualizację swojej oferty modelowej. Ma składać się z pięciu głównych modeli. Będzie to klasyczny hatchback, jego wersja pięciodrzwiowa oraz Clubman, a także Countryman. Modele Coupe i Roadster nie mają przyszłości, podobnie jak Paceman. Nie jest jedynie pewne, który model jest tym piątym.
Toyota bZ4X to prototypowy model elektrycznego SUV-a, zaprezentowany podczas Shanghai Motor Show. Po elektrycznym SUV-ie przyjdzie kolej na następne modele z napędem akumulatorowym.
Maserati Levante Hybrid to najnowsza propozycja włoskiej marki. SUV przejmuje napęd pokazany niedawno w modelu Ghibli Hybrid, oferując sportowe osiągi przy ograniczonym zużyciu paliwa.
Ktoś kiedyś słusznie zauważył, że człowiek będzie ścigał się wszystkim, cokolwiek by przed nim postawić. I rzeczywiście, nietypowych serii wyścigów odbywających się bardziej lub mniej regularnie jest naprawdę wiele. Oto nasz przegląd tych najbardziej odjechanych.
Ciągle zaostrzane normy emisji spalin sprawiają, że z rynku co rusz znikają kolejne wyjątkowe samochody. Oto, naszym zdaniem, najciekawsze modele, które warto kupić właśnie dziś, bo za jakiś czas może to być już niemożliwe.
Nowy Nissan Qashqai debiutuje w salonach, ale w sprzedaży wciąż jest model drugiej generacji. To ostatnia szansa na zakup tego auta z silnikiem Diesla – niedługo zastąpi go hybryda.
Dla Toyoty nowoczesne układy napędowe to nie tylko hybrydy czy auta elektryczne. Już w 2015 r. na rynku pojawił się Mirai – model zasilany energią elektryczną wytwarzaną przez wodorowe ogniwo paliwowe. Teraz pojawia się jego druga generacja.
REKLAMA
Ups... widzimy, że masz AdBlocka.
Nasz serwis jest dostępny całkowicie bezpłatnie, ale żeby taki mógł pozostać, musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz naszą pracę, dodaj tę stronę do wyjątków. Nie musisz wchodzić w ustawienia przeglądarki. Wystarczy kliknąć poniżej.
Komentarze