Nowe logo Mini - co się zmieniło?

Mini zmieniło swoje logo. A właściwie zmodyfikowało je, mocno upraszczając. Na samochodach znaczek pojawi się w marcu przyszłego roku.

Nowe logo Mini
Nowe logo Mini

Nowe logo marki Mini zostało uproszczone i pozbawione efektu trójwymiarowego, co ma być hołdem dla klasycznego znaczka sprzed lat.

REKLAMA

Tak naprawdę zmiany są kosmetyczne. Ogólny zamysł jest ten sam, co oznacza nazwę MINI pisaną dużymi literami, umieszczoną w okręgu, ze "skrzydłami" z czterech równoległych linii po bokach.

Wnikliwi obserwatorzy zauważą, że zmiana ta zaszła już tak naprawdę w 2015 roku, kiedy to logo używane w komunikacji firmowej zmieniono na proste, dwuwymiarowe. Z tą różnicą, że teraz uproszczony symbol zastąpi trójwymiarowy, używany dotychczas na samochodach, a nie tylko w dokumentach.

REKLAMA

REKLAMA

Nowe logo Mini
Nowe logo Mini

Ten nowy znaczek będzie jednokolorowy i "płaski", natomiast dotąd napis oraz skrzydła i okrąg były chromowane, a tło napisu czarne, a całość wypukła i trójwymiarowa. Jak tłumaczą przedstawiciele marki, nowe logo łączy "świadomość tradycyjnych wartości" z "duchem rozwoju i przyszłości".

Znaczek pojawi się na masce, klapie bagażnika, kierownicy i kluczykach, a pierwsze egzemplarze produkcyjne będą w niego wyposażane począwszy od marca przyszłego roku. Póki co efekt zmian można zobaczyć na koncepcyjnym modelu, widocznym na zdjęciu powyżej.

REKLAMA

Nowe logo Mini
Nowe logo Mini

Takie odświeżenie znaczka firmowego nie jest niczym niezwykłym. Pamiętamy, jak w ostatnich latach swoje logo modyfikowało Audi, Peugeot, Chrysler, Citroen czy Skoda. Robił to też Fiat, Mazda oraz Seat.

Przy okazji zmiany logo Mini zapowiedziało aktualizację swojej oferty modelowej. Ma składać się z pięciu głównych modeli. Będzie to klasyczny hatchback, jego wersja pięciodrzwiowa oraz Clubman, a także Countryman. Modele Coupe i Roadster nie mają przyszłości, podobnie jak Paceman. Nie jest jedynie pewne, który model jest tym piątym.

REKLAMA

REKLAMA