[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Nowe logo Mini - co się zmieniło?

Mini zmieniło swoje logo. A właściwie zmodyfikowało je, mocno upraszczając. Na samochodach znaczek pojawi się w marcu przyszłego roku.

Nowe logo Mini Nowe logo Mini

Nowe logo marki Mini zostało uproszczone i pozbawione efektu trójwymiarowego, co ma być hołdem dla klasycznego znaczka sprzed lat.

Tak naprawdę zmiany są kosmetyczne. Ogólny zamysł jest ten sam, co oznacza nazwę MINI pisaną dużymi literami, umieszczoną w okręgu, ze "skrzydłami" z czterech równoległych linii po bokach.

Wnikliwi obserwatorzy zauważą, że zmiana ta zaszła już tak naprawdę w 2015 roku, kiedy to logo używane w komunikacji firmowej zmieniono na proste, dwuwymiarowe. Z tą różnicą, że teraz uproszczony symbol zastąpi trójwymiarowy, używany dotychczas na samochodach, a nie tylko w dokumentach.

Nowe logo Mini Nowe logo Mini

Ten nowy znaczek będzie jednokolorowy i "płaski", natomiast dotąd napis oraz skrzydła i okrąg były chromowane, a tło napisu czarne, a całość wypukła i trójwymiarowa. Jak tłumaczą przedstawiciele marki, nowe logo łączy "świadomość tradycyjnych wartości" z "duchem rozwoju i przyszłości".

Znaczek pojawi się na masce, klapie bagażnika, kierownicy i kluczykach, a pierwsze egzemplarze produkcyjne będą w niego wyposażane począwszy od marca przyszłego roku. Póki co efekt zmian można zobaczyć na koncepcyjnym modelu, widocznym na zdjęciu powyżej.

Nowe logo Mini Nowe logo Mini

Takie odświeżenie znaczka firmowego nie jest niczym niezwykłym. Pamiętamy, jak w ostatnich latach swoje logo modyfikowało Audi, Peugeot, Chrysler, Citroen czy Skoda. Robił to też Fiat, Mazda oraz Seat.

Przy okazji zmiany logo Mini zapowiedziało aktualizację swojej oferty modelowej. Ma składać się z pięciu głównych modeli. Będzie to klasyczny hatchback, jego wersja pięciodrzwiowa oraz Clubman, a także Countryman. Modele Coupe i Roadster nie mają przyszłości, podobnie jak Paceman. Nie jest jedynie pewne, który model jest tym piątym.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij