REKLAMA

Nowe logo Nissana

Nissan zmienia logo. Nowy znaczek pojawił się po raz pierwszy na pokazanym wczoraj elektrycznym SUV-ie Ariya.

Nissan - nowe logo Materiały prasowe
Nissan - nowe logo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan Ariya swoim debiutem – nomen omen – zelektryzował opinię publiczną. Nie tylko futurystycznym designem nadwozia i wnętrza, osiągami na poziomie sportowych samochodów, ale także przez nowe logo – w tym modelu zresztą podświetlane. Co ciekawe, 20-diodowe podświetlenie nowego znaczka dotyczyć będzie wszystkich elektrycznych Nissanów w przyszłości.

REKLAMA

Już wcześniej pisaliśmy, że Nissan opatentował w kilku krajach świata nową grafikę swojego znaku towarowego. W urzędach patentowych m.in. w Wielkiej Brytanii, Peru, Urugwaju czy Argentynie pojawiły się grafiki, dzięki którym wiedzieliśmy już, jak wyglądać ma nowe logo Nissana. Nie było jedynie do końca pewne, czy pojawi się na wszystkich samochodach, czy tylko w tych elektrycznych.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Wprowadzane właśnie logo może tym bardziej spostrzegawczym przypominać, że takie właśnie nowe, uproszczone oznaczenie marki znalazło się już w zeszłym roku na koncepcyjnych modelach, prezentowanych w październiku 2019 roku w Tokio. Pojawiło się ono nie tylko na koncepcyjnym modelu Ariya, ale także na modelu Nissan IMk.

Nowy znaczek Nissana nie jest więc ani wielkim zaskoczeniem, ani też nie zmienił się w rewolucyjny sposób. Jak już wspomnieliśmy, został on po prostu maksymalnie uproszczony. Podobne zabiegi zastosowali niedawno choćby BMW i Volkswagen. Chodzi o to, by logo było proste, dwuwymiarowe, dostosowane do wymogów cyfrowej ery. Koniec zatem z chromami, wypukłościami i innymi ozdobnikami.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Napis NISSAN wykorzystuje prostą czcionkę, a nad nim i pod nim, symetrycznie, znalazły się dwa płasko zakończone, ale nie połączone ze sobą łuki. Na samochodzie nowe logo prezentuje się dobrze, nowocześnie i świeżo – co widzieliśmy już we wspomnianych konceptach.

Pierwszym samochodem, na którym znajdzie się nowe logo, jest Nissan Ariya . Kolejne pojazdy z nowym logo będą wprowadzane w najbliższych latach, dopisując kolejne karty do nowego rozdziału w historii Nissana.

REKLAMA

REKLAMA

Nowe logo następcy Nissana 370Z

Na koniec dodajmy jeszcze, że Nissan jest także w trakcie prac nad nowym sportowym modelem z serii „Z”, będącym następcą leciwego Nissana 370Z. Świadczy o tym opatentowanie nowego logo, zarejestrowanego póki co w Kanadzie i Nowej Zelandii.

Nowe oznaczenie serii „Z” odwołuje się do historii. Podobną czcionkę wykorzystywał bowiem model 240Z z lat 70. ubiegłego stulecia. Jeszcze wtedy oferowany jako Datsun 240Z lub w Japoni jako Nissan Fairlady Z.

Datsun 240ZMateriały prasowe
Datsun 240Z

Litera „Z” w nowym logo jest czcionką szeryfową, ozdobną, z poziomą kreską pośrodku. Niemal identyczna jak znaczek wspomnianego Datsuna 240Z. W związku z powyższym pozostaje mieć nadzieję, że i design nowego sportowego modelu będzie w stylu retro i nawiąże do 240Z z jego okrągłymi, wklęsłymi światłami i pływającą linią boczną.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA