Nowe logo Volkswagen R

Volkswagen R prezentuje nowe logo. Wszystkie nowe modele z topowej, najmocniejszej w gamie serii R otrzymają odświeżony znak firmowy.

Volkswagen R - nowe logo Materiały prasowe
Volkswagen R - nowe logo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Nie tak dawno temu, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Volkswagen pokazał światu odświeżone logo marki. Znak VW wpisany w okrąg jest bardziej przejrzysty i prosty w formie. W nowym logo litery VW są cieńsze i dwuwymiarowe.

REKLAMA

Pierwszym modelem z nowym logo Volkswagena jest Volkswagen ID.3 – pierwszy model marki na prąd, zaprojektowany od początku jako elektryczny. Zmiana znaku firmowego VW ma być podkreśleniem wejścia firmy w nową erę – elektromobilności i cyfryzacji.

Nowe logo Volkswagen R

Ale zmiana znaczka firmowego marki, a raczej jego retusz, to nie koniec nowości. Producent zaprezentował właśnie nowe logo dla Volkswagen R, oddziału marki zajmującego się opracowaniem topowych, sportowych, najmocniejszych w gamie wersji napędowych.

Przejrzysty design ma być spójny ze zmieniającym się wizerunkiem Volkswagena. Wiemy już, że po raz pierwszy nowy znaczek trafi na niedostępny u nas model Volkswagen Atlas Cross Sport R-Line, oferowany w Ameryce Północnej.

Zobacz także: Mazda 3 TCR z mocą 350 KM

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen R - nowe logo Materiały prasowe
Volkswagen R - nowe logo

Nowe logo R symbolizuje początek nowej ery – jak czytamy w komunikacie prasowym. Jest ono bardziej nowoczesne, wyraziste i eleganckie, a przy tym zredukowane do najistotniejszych elementów.

Rzeczywiście, wcześniejszy znak Volkswagen R miał już swoje lata i przy nowym logo wygląda dość topornie i ciężko. Kwadratowa czcionka zastąpiona została stylizowanym „R”, które sprawia wrażenie namalowanego pędzlem, lekkim ruchem ręki.

Volkswagen R - logo do 2019 r.Materiały prasowe
Volkswagen R - stare logo (do 2019 r.)

Emblemat został opracowany w Volkswagen Design Center przez zespół, który pracował pod okiem Klausa Bischoffa oraz we współpracy z działem rozwoju technicznego i zespołem marketingu Volkswagena. Producent mówi o nim, że „charakteryzuje się ono stałą szerokością linii i poziomym układem z krzywiznami, które dodają mu dynamiki”. Jakkolwiek to nie brzmi, ma sens.

Klaus Bischoff, szef designu Volkswagena, powiedział: „R oznacza sportowe atrybuty naszych wybranych modeli. Logo R świadczy o zarówno estetyce, jak i sportowym charakterze samochodu. Teraz zyskało ono tak na przejrzystości, jak i na charyzmie. Podobnie jak nowe logo marki Volkswagen”.

Jost Capito podkreśla, że „nowe logo modeli z rodzin R i R-Line idzie w parze z przemianami, które dotyczą również marki Volkswagen R. Cały nasz zespół intensywnie pracuje nad wizerunkiem marki i modeli. Nie możemy doczekać się, aby użyć go w kolejnych modelach już w najbliższych miesiącach”.

Zobacz także: nowy Volkswagen e-Up! - znamy cenę

REKLAMA

Volkswagen R - nowe logo Materiały prasowe
Volkswagen R - nowe logo

Jak wspomnieliśmy wyżej, przeprojektowane logo R-Line po raz pierwszy będzie można zobaczyć na modelu Atlas Cross Sport R-Line oferowanym w Ameryce Północnej. Później trafi do kolejnych rasowych wersji Volkswagena.

Volkswagen R – historia

Modele Volkswagena oznaczone symbolem R zaliczają się do najbardziej sportowych w gamie niemieckiego producenta. Od 2002 roku modele z rodziny R goszczą również na torach wyścigowych na całym świecie.

Przede wszystkim jednak są to topowe, mocne i podrasowane odmiany cywilnych aut, z wyczynowym zawieszeniem i lekko zmodyfikowanym wyglądem. Można nimi zarówno jeździć na co dzień, jak i wyskoczyć na tor wyścigowy.

Obok Golfa R oferowanego od czterech generacji, w przeszłości gama obejmowała również Passata R36, Touarega R50, Scirocco R i Golfa R Cabrio. Obecnie, oprócz Golfa R i Golfa R Variant, w ofercie pojawia się także nowy T-Roc R.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA