Nowe modele Alfy Romeo: Będzie sedan i SUV

Fiat inwestuje spore ilości pieniędzy w markę Alfa Romeo. Chce zrobić z niej markę premium. Pierwszym krokiem będzie sedan, który pojawi się już w tym roku. Ma dołączyć też SUV.

Alfa Romeo 4C Spider

Sedan klasy średniej, konkurujący z Audi A4 i BMW Serii 3 ma pojawić się 24 czerwca, w 105. rocznicę powstania marki Alfa Romeo. Następca 159 prawdopodobnie będzie nazywał się Giulia lub Giulietta, choć ta informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

Z kolei SUV Alfy ma zawitać w przyszłym roku. Na rynku będzie rywalizował m.in. z Audi Q5 i BMW X3. Pod maskę SUV-a Alfy ma trafić, pierwszy taki w historii marki mocny diesel V6.

Co ciekawe, obydwa modele mają być oparte na tylnonapędowej platformie, w której maczało palce m.in. Ferrari.

Koncern Fiata inwestuje bardzo duże środki w rozwój Alfy Romeo. Prezes koncernu Sergio Marchionne twierdzi, że firma chce zainwestować prawie 6 miliardów euro na nowe modele i hale montażowe. Samo wprowadzenie SUV-a ma kosztować ok. 1 mld euro.

Do 2018 roku ma pojawić się aż 8 nowych modeli Alfy, w tym m.in. dwa SUV-y. Alfa chce osiągnąć sprzedaż na poziomie 400 tys. sztuk rocznie. W 2014 sprzedano zaledwie 74 tys. Ekspansja Alfy ma objąć także USA i Chiny.

Zobacz również:
REKLAMA