REKLAMA

Nowe modele Renault i Dacia w Polsce

Renault podsumowuje rok 2020, zapowiadając przy tym modelową ofensywę. Wśród nowości wymienić trzeba SUV-a coupe Renault Arkana czy budżetowe auto elektryczne Dacia Spring.

Renault Arkana Materiały prasowe
Renault Arkana w wersji europejskiej
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 32 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Renault i Dacia – zapowiedzi 2021

Podczas konferencji prasowej prowadzonej online, przedstawiciele Renault Polska potwierdzili kilka ciekawych premier, które pojawią się już w tym roku. Wśród nich wymienić trzeba choćby SUV-a coupe Renault Arkana. Jest to SUV o dynamicznej sylwetce i napędzie hybrydowym, bazującym na technologii E-Tech Hybrid i płycie podłogowej CMF-B, wspólnej z Clio i Capturem.

REKLAMA

Renault ArkanaMateriały prasowe
Renault Arkana

Inną ważną nowością będzie zapowiadana już elektryczna Dacia Spring, której cen jeszcze nie znamy, ale podczas konferencji przedstawiciele marki potwierdzili, że celem jest oferowanie najtańszego seryjnego „elektryka” na rynku. Obecnie trwają negocjacje z centralą, żeby cennik był możliwie jak najbardziej atrakcyjny. Dodajmy, że początkowo Dacia Spring dostępna będzie dla klientów flotowych, zaś Kowalski trochę jeszcze zaczeka.

Czym jest Dacia Spring? Auto ma nadwozie o długości 3,73 metra, szerokości 1,77 metra i wysokości 1,516 metra. Z kolei rozstaw osi to 2,423 metra. Jest miejskim, 4-miejscowym i 5-drzwiowym samochodem z napędem elektrycznym. Bagażnik zmieści 300 litrów lub 600 po złożeniu kanapy. Do napędu służy zaś 45-konny silnik o momencie obrotowym 125 Nm, a akumulator gromadzący niespełna 27 kWh energii pozwoli pokonać 230 km wg cyklu WLTP.

Dacia Springfot. materiały prasowe
Dacia Spring

To nie koniec nowości, bo w 2021 r. na rynku polskim, oprócz wspomnianych Renault Arkana i Dacia Spring, pojawi się także m.in.

  • Trafic Combi,
  • Trafic Spaceclass,
  • Express Van,
  • Kangoo Van,
  • Dacia Sandero,
  • Sandero Stepway,
  • Logan.

W 2021 r. Renault będzie także kontynuować cyfryzację swoich usług. Innowacyjna usługa wideo naprawy ma pozwolić na zdalny kontakt z klientem w trakcie serwisowania. Rozwijane będą także sklepy online R-SHOP I DACIA SHOP, umożliwiające m.in. wzięcie minikredytu oraz rezerwację wizyty u dealera za pośrednictwem internetu, a także zapewniające bezpośrednią dostawę akcesoriów do klienta. Pojawi się również możliwość zdalnej rezerwacji jazd testowych. Nowością będzie Renault Mobility, program samochodów zastępczych Renault.

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA