Nowe modele Volvo – S20 i XC20

To już potwierdzone. Za kilka lat do gamy Volvo dołączy model mniejszy od V40 – prawdopodobnie jako sedan (S20) i crossover (XC20).

Volvo
Volvo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 154 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Szef amerykańskiego oddziału Volvo, pan Lex Kerssemakers, potwierdził w rozmowie z dziennikarzami magazynu Car and Driver, że w najbliższych latach w gamie szwedzkiego producenta pojawi się model z "20" w nazwie.

REKLAMA

"Skoro 90 jest największa a 40 najmniejsza to logiczne, że auto z 20 w nazwie będzie naszym podstawowym, najmniejszym modelem", powiedział w wywiadzie. Raczej nie należy się jednak spodziewać, że zobaczymy model V20, bo klasyczne kombi są w odwrocie. "10 lat temu powiedziałem, że złote czasy dla kombi jeszcze wrócą, ale myliłem się", stwierdził w rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami Kerssemakers.

Podobnie jak XC40, który zadebiutuje w tym roku modele z 20 w nazwie będą sprzedawane na całym świecie. XC20 mogłoby konkurować m.in. z BMW X1, Mercedesem GLA czy Audi Q2. Niewykluczone, że małe Volvo zostanie wyposażone w napęd elektryczny, obok niego pojawią się też wersje hybrydowe plug-in oraz klasyczne z napędem spalinowym.

Z amerykańskiego źródła wiemy też, że Szwedzi nie planuję na tę chwilę żadnych nowych modeli z nadwoziem typu coupe czy kabrio i chcą skupić się w całości na limuzynach, SUV-ach oraz hatchbackach. Kerssemakers zaznaczył, że na rynku wciąż jest miejsce dla "żywiołowego" auta kompaktowego.

REKLAMA