[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowe oznaczenia modeli Audi

Audi postanowiło zmienić oznaczenia swoich modeli. Nowy system ma wprowadzić porządek, ale na pierwszy rzut oka trudno się w nim odnaleźć.

Audi A8 55 TFSI Audi A8 55 TFSI - nowe oznaczenie modelu

Słyszeliście już o zmianach w nazewnictwie nowych modeli samochodów Audi? Niezorientowanym spieszymy wyjaśnić, że nazwy modeli niemieckiej marki pozostają bez zmian. Audi A4 to wciąż Audi A4.

Będzie za to wiadomo, jaką mocą dysponuje dane auto. Ale żeby nie było za łatwo, informacja ta nie będzie podana "na tacy", a w przedziałach, odpowiadających mocy wyrażonej w... kilowatach. Ale po kolei.

Nazwy serii modelowych - od Audi A1 do Audi Q7 - pozostają bez zmian. Jednak w ich ramach, kombinacja dwóch cyfr zastąpi stosowane dotychczas różne oznaczenia poszczególnych typów, w tym oznaczenie pojemności silnika, które nie będzie stosowane.

Nowe oznaczenia wskazują konkretną moc jednostki napędowej i odnoszą się zarówno do samochodów z silnikami spalinowymi, jak i do modeli typu e-tron z napędem hybrydowym i czysto elektrycznym.

Audi A8 50 TDI Audi A8 50 TDI - nowe oznaczenie modelu

Jak wpomnieliśmy, wartością, do której odnoszą się nowe oznaczenia, jest moc poszczególnych modeli, ale  podawana w kilowatach (kW). W ten sposób Audi wprowadza dodatkową klasyfikację modeli, ze względu na różne poziomy parametrów napędu.

Każdy z tych poziomów rozpoznawany będzie przez kombinację dwóch cyfr. Dla przykładu: liczba "30" pojawi się na wszystkich modelach, mających moc od 81 do 96 kW. Liczba "45" przypisana będzie mocy od 169 do 185 kW.

Modele o najwyższej mocy - powyżej 400 kW - identyfikowane będą liczbą "70". Za każdym razem, oznaczeniu liczbowemu, towarzyszyć będzie oznaczenie typu silnika – TFSI, TDI, g-tron i e-tron.

Audi A8 55 TFSI Audi A8 55 TFSI - nowe oznaczenie modelu

Oznaczenia cyfrowe wzrastać będą w przedziałach co pięć i reprezentować będą ustaloną przez producenta hierarchię mocy jednostek napędowych. Według nowej nomenklatury, w przyszłości gama modelowa sięgać będzie od Audi Q2 30 TFSI o mocy 85 kW, do Audi Q7 50 TDI o mocy 200 kW.

Szczególne miejsce w ofercie Audi zarezerwowano dla topowych wersji samochodów o najwyższej mocy – modeli z rodziny S, RS oraz Audi R8. One, że względu na swą wyjątkową pozycję w gamie, pozostaną przy swych klasycznych nazwach.

- Z racji tego, że alternatywne techniki napędu stają się dla naszej marki coraz bardziej istotne, znaczenie pojemności silnika jako wyznacznika wydajności, ma dla naszych klientów coraz mniejsze znaczenie. Pewna jasność i strukturalna logika oznaczania mocy, pozwoli nam teraz na rozróżnianie poszczególnych poziomów wydajności" - wyjaśnia dr Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG.

Audi A8 50 TDI Audi A8 50 TDI - nowe oznaczenie modelu

Zmiany rozpoczną się już jesienią 2017, wraz z wejściem do sprzedaży nowego Audi A8, którego debiut będzie mieć miejsce we Frankfurcie. Pierwszym z dwóch oznaczanych według nowej nomenklatury modeli, będzie ten wyposażony w silnik 3.0 TDI o mocy 210 kW. Jego nowa nazwa to Audi A8 50 TDI. Kolejną będzie wersja z jednostką napędową 3.0 TFSI 250 kW – od jesieni A8 55 TFSI.

W kolejnych miesiącach, wszystkie serie modelowe Audi wchodzące na rynek, z chwilą pojawienia się w sprzedaży otrzymają nowe oznaczenia. Oznaczenia pozostałych serii modelowych znajdujących się obecnie w ofercie, zmienione będą latem roku 2018, w ramach wymiany roku modelowego.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij