Nowe plotki o Megane RS

Czwarta generacja Renault Megane pojawiła się na rynku, zatem przyszedł czas na spekulacje dotyczące ekstremalnej wersji RS. Zostanie ona wyposażona w mniejszy silnik oraz automat.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas prezentacji nowego Renault Megane przedstawiciele francuskiego producenta zdradzili trochę szczegółów dotyczących nowych wersji. Na pewno w przyszłym roku pojawi się Megane w wersji sedan, ale fani mocniejszych emocji z niecierpliwością czekają na model ze znaczkiem RS.

REKLAMA

Jak donoszą informatorzy, nowe Megane RS będzie wyposażony w mniejszy, turbodoładowany silnik. Renault zrezygnuje z dwulitrowej jednostki, która przestanie była montowana w dotychczasowej wersji. Wszystko z powodu zbyt dużych kosztów przystosowywania jej do coraz ostrzejszych norm emisji. Dużo łatwiej będzie wycisnąć więcej mocy z konstrukcji o pojemności 1,6 litra. Do tego dojdzie jeszcze nowa, dwusprzęgłowa skrzynia EDC o sześciu przełożeniach.

Debiut hot-hatcha od Renault jest planowany na 2017 rok. Jednak można się spodziewać, że podczas przyszłorocznych targów w Paryżu ujrzymy wersję produkcyjną.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA