Nowe samochody - Lambo popularniejsze niż Opel

Wertując raporty dotyczące sprzedaży nowych samochodów można znaleźć bardzo ciekawe dane. Po przejrzeniu tabelek wybraliśmy samochody, których nikt nie chce kupować w Niemczech.

W ubiegłym roku najpopularniejszym samochodem w Niemczech był Volkswagen Golf, którego sprzedano 235 935 sztuk. Statystycznie w każdy powszedni dzień na niemieckie drogi wyjeżdżały więc 944 Golfy. Są jednak modele, których sprzedaż była mniejsza niż jeden samochód miesięcznie.

Lektura ostatnich pozycji rankingu sprzedaży samochodów na rynku niemieckim okazuje się być nie mniej interesująca niż analiza sprzedaży najpopularniejszych modeli. Wyniki bywają niekiedy naprawdę zaskakujące. Oczywiście nie dziwi nas, że Aston Martin nie sprzedaje się w wielu tysiącach sztuk, ale to, że niektóre z popularnych u nas modeli kurzą się w salonach na potęgę.

Bo czy spodziewaliście się, że Niemcy kupili w ubiegłym roku o 7 więcej Lamborghini Aventadorów niż Opli Antara? Włoskich supersamochodów sprzedano 252 sztuki, a na oplowskiego SUV-a znalazło się tylko 245 klientów. Albo Ferrari California. Tych samochodów sprzedano w ubiegłym roku w Niemczech aż 162. To o 18 więcej niż np. Subaru WRX, który wybrało 144 kierowców, co dało mu 31 lokatę od końca tabeli.

Okazuje się też, że Niemcy wolą Chevroleta Corvettę niż Citroena C-Elysse. Amerykański wóz wybrało 310 kierowców, a francuskiego budżetowego sedana tylko 275! Nowości bywają też popularniejsze od modeli znanych od wielu lat. Debiutant w segmencie luksusowych SUV-ów, Bentley Bantayga pokonał Volkswagena Phaetona. Przewaga wprawdzie niewielka (144 wobec 141 sprzedanych samochodów), ale jednak.

Zresztą duży i luksusowy Volkswagen nigdy nie był rynkowym przebojem nie tylko w Niemczech. Zupełnie nieźle wypadają także samochody awangardowe i supernowoczesne. Sportowe BMW i8 znalazło aż 243 nabywców.

Oto 10 aut sprzedanych w najmniejszej liczbie egzemplarzy:

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

9. Infiniti Q60 - 39 aut

REKLAMA

REKLAMA

7. Peugeot 4008 - 33 egzemplarze

REKLAMA

REKLAMA

5. Cadillac XT5 - 29 aut

REKLAMA

REKLAMA

3. Cadillac CT-6 - 17 sztuk

REKLAMA

REKLAMA

1. Nissan Murano - tylko 7 sprzedanych samochodów.

REKLAMA

REKLAMA