REKLAMA

Nowe silniki Grupy FCA z Polski - na początek Jeep Renegade

Fabryka FCA Powertrain w Bielsku-Białej ruszyła z produkcją nowych silników benzynowych dla samochodów Grupy FCA. Pierwszym modelem, który skorzysta z tych jednostek, będzie odświeżony Jeep Renegade.

Jeep Renegade 2018
Jeep Renegade 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 950 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zakłady w Bielsku-Białej rozpoczęły właśnie produkcję zaawansowanych technologicznie silników benzynowych z turbodoładowaniem. Nowa gama jednostek napędowych obejmuje:

  • 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra, mocy 120 KM i momencie obrotowym 190 Nm
  • 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra, mocy 150 KM i momencie obrotowym 270 Nm
  • 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra, mocy 180 KM i momencie obrotowym 270 Nm

Nowa rodzina silników wykorzystuje zaawansowane systemy opracowane przez inżynierów FCA, takie jak - zastosowana po raz pierwszy - technologia Multiliair III, jak również bezpośredni wtrysk z czterema zaworami na cylinder i doładowaniem.

REKLAMA

REKLAMA

Wszystkie wersje silnikowe są już wyposażone w filtr cząstek stałych Gasoline Particulate Filter (GPF) i zaprojektowane tak, aby łatwo dostosować je do ​​użycia w połączeniu z elektrycznymi układami napędowymi. Nowe motory spełniają normę emisji spalin Euro 6D, która będzie obowiązkowa dla producentów samochodów od września 2018 roku.

Pierwszym samochodem wyposażonym w nowe silniki wykonane w Bielsku-Białej jest nowy Jeep Renegade MY19, oficjalnie wprowadzony na rynek przez FCA w czerwcu. Nowe silniki zostaną wprowadzone również w innych modelach przed końcem roku.

REKLAMA

Zdolność produkcyjna pierwszej, obecnie zainstalowanej linii produkcyjnej w Bielsku-Białej wynosi 200 tys. silników rocznie. Do końca 2019 roku planowane jest uruchomienie drugiej linii, w wyniku czego moce produkcyjne zakładów wzrosną do 400 tys. sztuk rocznie.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA