REKLAMA

Nowe silniki dla Nissana Qashqaia

Nissan Qashqai z nowymi silnikami wzbogaca ofertę marki w tym popularnym segmencie aut.

Nissan Qashqai 2019 Materiały prasowe
Nissan Qashqai 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 480 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan wprowadza łącznie cztery nowe kombinacje silnika, napędu i skrzyni biegów. Wśród nowych jednostek jest silnik wysokoprężny 1.7 dCi o mocy 150 KM, zapewniający optymalne osiągi przy niskim zużyciu paliwa. Drugi diesel w ofercie to niedawno zmodernizowany silnik 1.5 dCi o mocy 115 KM.

REKLAMA

Wszystkie cztery nowe zespoły napędowe w modelu Qashqai spełniają najnowszą normę emisji spalin Euro 6d Temp, a Qashqai z silnikami Diesla jest teraz dostępny z przekładnią manualną oraz z przekładniami automatycznymi (Xtronic i DCT) i napędem na jedną lub obie osie

Nissan Qashqai 1.7 dCI - dane techniczne

Flagową jednostką w nowej ofercie jest zupełnie nowy silnik 1.7 dCi. Generuje on 150 KM mocy przy 3500 obr./min i 340 Nm momentu obrotowego przy 1750 obr./min. Większy silnik, dysponujący wyższą mocą (+35 KM) i większym momentem obrotowym (+80 Nm) w porównaniu ze zmodyfikowanym niedawno dieslem 1.5 dCi, oferuje lepszą elastyczność i wyższy komfort prowadzenia.

W nowym silniku 1.7 dCi Nissana użyto wielu zaawansowanych rozwiązań. Są to między innymi:

  • Turbosprężarka o zmiennej geometrii i optymalnej wydajności w całym zakresie prędkości obrotowej
  • Pompa oleju o zmiennym wydatku, przyczyniająca się do obniżenia zużycia paliwa
  • Udoskonalony układ recyrkulacji spalin, ograniczający emisję tlenków azotu (Nox)
  • Chłodzenie powietrza doładowującego cieczą, zintegrowane z kolektorem dolotowym; takie rozwiązanie obniża temperaturę powietrza i ciśnienie w cylindrze, co przekłada się na poprawę wydajności procesu spalania
  • System selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) wykorzystujący czynnik AdBlue do ograniczenia emisji NOx

Nowy diesel 1.7 jest dostępny w modelu Qashqai z trzema wariantami zespołów napędowych: z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem 2WD lub 4WD oraz z przekładnią Xtronic i napędem 4WD.

W skład czwartego z odświeżonych wysokoprężnych zespołów napędowych w modelu Qashqai wchodzi siedmiostopniowa automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa DCT oraz niedawno zmodernizowany silnik 1.5 dCi o mocy 115 KM.

Zobacz także: Toyota GR Supra - wielki powrót!

REKLAMA

REKLAMA

Skrzynia DCT zapewnia sportowe i bardziej bezpośrednie wrażenia dynamiczne, w tym lepsze przyspieszenie przy ruszaniu oraz bardziej płynne przekazywanie mocy. Elektryczne chłodzenie oraz elektromechaniczne załączanie biegów przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa.

Jedną z zalet tego rozwiązania jest natychmiastowa zmiana przełożenia, bez przerwy w przekazywaniu mocy. Brak przekładni hydrokinetycznej daje poczucie bardziej bezpośredniego przenoszenia napędu, a tym samym zapewnia większą przyjemność z jazdy.

Wszystkie cztery nowe zespoły napędowe z silnikami wysokoprężnymi w Nissanie Qashqai spełniają najnowszą normę emisji spalin Euro 6d Temp.

Nissan Qashqai - gama silników

Ofertę silników Diesla w Nissanie Qashqai uzupełnia jednostka 1.5 dCi o mocy 115 KM skojarzona z sześciobiegową przekładnią manualną.

Nissan Qashqai jest również dostępny z nową gamą trzech zespołów napędowych opartych na silnikach benzynowych, wprowadzonych do sprzedaży w 2018 roku. Silniki 1.3 rozwijają moc 140 lub 160 KM i współpracują z sześciobiegową przekładnią manualną. 160 konny silnik benzynowy jest oferowany także z siedmiostopniowym automatem DCT.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA