Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Nowe silniki w Fordach

Ford Mondeo ...i pojemne kombi.

Nowy dwulitrowy turbodiesel zadebiutuje zarówno pod maską kompaktowego SUV-a, jak i Mondeo. W tym pierwszym zastępuje on poprzedni silnik o mocy 136 koni mechanicznych. Nowy dwulitrowiec osiąga wyższą o 20% moc (163 konie mechaniczne) i przy tym na każdy kilometr produkuje o 6% dwutlenku węgla mniej -159 gramów w Kudze z napędem na cztery koła i 6-biegową przekładnią mechaniczną. W ofercie dostępna jest też odmiana ze zautomatyzowaną skrzynia dwusprzęgłową.

Większa moc oznacza lepsze osiągi. I tak na przykład Kuga do 100 km/h przyspiesza teraz w czasie 9,6, zamiast 10,7 sekund i osiąga prędkość maksymalną 193 km/h (poprzednio było to 180 km/h). Nowy silnik spełnia normę emisji spalin Euro 5.

W przypadku Mondeo, dwulitrowy turbodiesel TDCi uzupełnia ofertę jednostek wysokoprężnych, składającą się do tej pory z silników o mocach 115 i 140 koni mechanicznych. Podobnie jak w przypadku Kugi, 2.0 TDCi łączone jest z przekładnią mechaniczną lub automatyczną o sześciu biegach.

Całkowitą nowością pod maską Mondeo jest 2-litrowy silnik benzynowy z nowej rodziny EcoBoost. Wyposażony w turbodoładowanie, bezpośredni wtrysk paliwa i układ zmiennych faz rozrządu, rozwija moc 203 koni mechanicznych, spełniając przy tym normę emisji spalin Euro 5.

Wszyscy zainteresowani osiągami tego auta z nowymi silnikami będą musieli się jeszcze przez chwilę uzbroić się w cierpliwość. Można się spodziewać, że na targach w Genewie Ford zaprezentuje lekko odświeżone Mondeo. 

 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 96 850 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Mają więcej mocy i jednocześnie są bardziej oszczędne niż ich poprzednicy. Ford przyszykował nowe silniki dla Kugi i Mondeo.
    auto motor i sport, 2010-02-19 11:39:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij