Nowe szaty Twingo

Renault Twingo
Nowe Renault Twingo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Twingo jest pierwszym modelem w gamie, w którym wprowadzono nową identyfikację marki. Szereg elementów stylistycznych, które będą stanowić wizualny wyróżnik wszystkich przyszłych modeli Renault.

Głównym elementem zwracającym uwagę na nowy model jest jego przód z wyraźnie wyeksponowanym logo marki. Dynamiczny i wesoły charakter auta podkreślają światła postojowe umieszczone w osłonie chłodnicy i reflektory przypominające oczy z wyraźnie zarysowaną powieką. Duże zmiany zaszły też z tyłu auta obok głównych świateł pojawiły się nowe światła cofania, umieszczone obok na tylnej klapie. Uzyskując tym efekt krągłości i dynamiki. Sprawia to, że ciężko jest przejść obok nowego Twnigo obojętnie. Producent zadbał aby było to jeszcze trudniejsze wprowadzając szereg dodatków i pakietów pozwalających jeszcze bardziej wyróżnić i dopasować małe Renault do naszych gustów i wymagań. Na życzenie klientów powrócił płócienny dach (oferowany obok elektryczne otwieranego dachu szklanego). Samochód można wyposażyć w 20 różnych naklejek dachowych, wyróżniających się oryginalnymi i atrakcyjnymi wzorami. Klienci mają możliwość wybrania odpowiednio dobranego koloru obudów lusterek i listew bocznych. W ofercie jest też tylny spojler w czterech kolorach. Nie zabrakło również nowych dwukolorowych aluminiowych obręczy kół i kołpaków. Szaleństwo indywidualizacji nie ominęło wnętrza auta oferując różne rodzaje wykończenia, kolorystyki i aranżacji.

Oczywiście nie zabraknie też wersji GT i RS ( z silnikiem 1,6 i mocy 133 KM), które wejdą do sprzedaży na wiosnę 2012, dostępnych w wersji "Gordini" charakteryzującej się niebieskim kolorem i dwoma białymi pasami biegnącymi przez auto.

Do napędu nowego Twingo przewidziane są dobrze znane jednostki z oferty Renault . Trzy jednostki benzynowe: 1,2 o mocy 75 KM, znany z Clio doładowany silnik o pojemności "litra" i mocy 100 KM, a także topowa jednostka 1,6 o mocy 133 KM. W ofercie znajdą się też dwa diesle 1,5 dCi o mocy 75 KM i 85 KM.

Na nasz Polski rynek póki co przewidziana jest tylko wersja z silnikiem 1,2 pozostałe mają się pojawić w późniejszym terminie. Chociaż importer twierdzi, że możliwe jest sprowadzenie innej (dowolnej) wersji na indywidualne zamówienie.

Ceny "gołej" wersji Access (bez klimy i elektryki) z benzynową 75 "konną" jednostką na naszym rynku zaczynają się od 31950 złotych, aż po dobrze doposażoną wersję Dynamique zaczynającą się od 39950 zł. Zapisy w salonach Renault już zostały rozpoczęte. Jeśli interesuje nas małe miejskie autko o niebanalnej stylistyce, sprawdzonym rodowodzie i dobrych właściwościach jezdnych nowe Twingo może okazać się strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA