[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Nowe testy Euro NCAP - Kodiaq, Micra, Swift, Countryman

Organizacja Euro NCAP opublikowała najnowsze wyniki testów zderzeniowych, któremu poddane zostały cztery modele debiutujące niedawno na rynku. Jak sobie poradziły?

Mini Countryman - test Euro NCAP Mini Countryman - test Euro NCAP

Surowym próbom, podczas których rozbija się kilka egzemplarzy jednego modelu, poddane zostały tym razem cztery samochody: Mini Countryman, Nissan Micra, Skoda Kodiaq i Suzuki Swift.

Mini Countryman

Pierwszy z nich, Mini Countryman, uzyskał komplet pięciu gwiazdek, prezentując wysoki poziom bezpieczeństwa swoim pasażerom oraz niezły pieszym. Najniżej oceniono systemy elektroniczne. Między innymi dlatego, że w testowanej bazowej wersji, nie było asystenta pasa ruchu.

Ochrona dorosłych – 90 proc.
Ochrona dzieci – 80 proc.
Ochrona pieszych – 64 proc.
Systemy bezpieczeństwa – 51 proc.

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Kodiaq - test Euro NCAP Skoda Kodiaq - test Euro NCAP

Skoda Kodiaq

Skoda Kodiaq również stanęła na wysokości zadania, zgarniając pięć gwiazdek. W tym przypadku na pochwałę zasługuje poziom ochrony dorosłych pasażerów, ale i w dziedzinie ochrony dzieci oraz pieszych duży SUV radzi sobie dobrze. W testowanej wersji bazowej zabrakło m.in. asystenta pasa ruchu, stąd słabszy wynik w tej kategorii.

Ochrona dorosłych – 92 proc.
Ochrona dzieci – 77 proc.
Ochrona pieszych – 71 proc.
Systemy bezpieczeństwa – 54 proc.

REKLAMA

Nissan Micra - test Euro NCAP Nissan Micra - test Euro NCAP

Nissan Micra

Nieco gorzej poszło przedstawicielom segmentu B. Nissan Micra otrzymał cztery gwiazdki dla testowanej bazowej wersji wyposażenia. Mimo wyników podobnych choćby do Mini Countrymana, zabrakło punktów związanych z systemami bezpieczeństwa.

Poddanie testowi wersji doposażonej w opcjonalny pakiet z systemem aktywnej kontroli pasa ruchu dało w wyniku komplet pięciu gwiazdek. W tym egzemplarzu noty za ochronę pieszych aż o 10 proc. podniósł system automatycznego hamowania rozpoznający pieszych. 

Wersja bazowa:
Ochrona dorosłych – 91 proc.
Ochrona dzieci – 79 proc.
Ochrona pieszych – 68 proc.
Systemy bezpieczeństwa – 49 proc.

Wersja z pakietem systemów bezpieczeństwa:
Ochrona dorosłych – 91 proc.
Ochrona dzieci – 79 proc.
Ochrona pieszych – 79 proc.
Systemy bezpieczeństwa – 72 proc.

REKLAMA

REKLAMA

Suzuki Swift - test Euro NCAP Suzuki Swift - test Euro NCAP

Suzuki Swift

Ostatnim rozbitym modelem był Suzuki Swift. Ten uzyskał zaledwie trzy gwiazdki dla podstawowej wersji wyposażenia. W dużej mierze jest to efekt słabego wyniku w kategorii systemów bezpieczeństwa (25 proc.), jako że z branych pod uwagę układów, na pokładzie znalazł się jedynie alarm niezapiętych pasów.

Poddanie testom wersji doposażonej w pakiet bezpieczeństwa zaowocowało ostatecznie czterema gwiazdkami. Sytuację ratuje w tym przypadku system automatycznego hamowania. 

Wersja bazowa:
Ochrona dorosłych – 83 proc.
Ochrona dzieci – 75 proc.
Ochrona pieszych – 69 proc.
Systemy bezpieczeństwa – 25 proc.

Wersja z pakietem systemów bezpieczeństwa:
Ochrona dorosłych – 88 proc.
Ochrona dzieci – 75 proc.
Ochrona pieszych – 69 proc.
Systemy bezpieczeństwa – 44 proc.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij