REKLAMA

Nowe wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Organizacja Euro NCAP przeprowadziła testy zderzeniowe dwóch nowych modeli. Był to Range Rover Evoque i Citroen C5 Aircross.

Range Rover Evoque w teście Euro NCAP Materiały prasowe
Range Rover Evoque w teście Euro NCAP, fot. Euro NCAP
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 96 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dwa nowe SUV-y zostały poddane rygorystycznym testom zderzeniowym, w których sprawdzane jest bezpieczeństwo zarówno kierowcy i pasażerów, pieszych, jak i wyposażenie i działanie systemów bezpieczeństwa.

REKLAMA

W przypadku Range Rovera Evoque wynik to pięć gwiazdek i solidne rezultaty w poszczególnych kategoriach, z wyróżniającym się poziomem ochrony dorosłych pasażerów. Z kolei Citroen C5 Aircross z seryjnym wyposażeniem otrzymał cztery gwiazdki na pięć możliwych i dopiero wersja doposażona w pakiet bezpieczeństwa zgarnęła komplet punktów.

Range Rover Evoque w teście Euro NCAP

Eksperci Euro NCAP byli pod wrażeniem wyników Range Rovera Evoque. Zwrócili szczególnie uwagę na postęp, jaki dokonał się w tym modelu w kwestii ochrony tzw. niechronionych uczestników ruchu, a więc pieszych czy rowerzystów.

Zastosowanie aktywnej maski, minimalizującej obrażenia pieszego w wyniku potrącenia czy też sprawnie działający system awaryjnego hamowania, wykrywający pieszych i rowerzystów, przyczyniają się do zmniejszenia obrażeń lub nawet uniknięcie śmierci.

Sekretarz generalny Euro NCAP, Michiel van Ratingen, powiedział że wyniki Evoque'a pokazują, że producenci wciąż podążają za nowymi wytycznymi, które stale się zaostrzają i wciąż potrafią za nimi nadążyć, oferując bardzo bezpieczne samochody.

Van Ratingen dodał też, że cieszy fakt wprowadzenia w 2022 roku obowiązku montowania w pojazdach nowych systemów bezpieczeństwa, jak awaryjne hamowanie czy asystent pasa ruchu.

Range Rover Evoque – wyniki:

  • Liczba gwiazdek: 5
  • Ochrona dorosłych pasażerów: 94 proc.
  • Ochrona dzieci: 87 proc.
  • Ochrona pieszych: 72 proc.
  • Systemy bezpieczeństwa: 73 proc.

Zobacz także: kary za cofanie liczników jeszcze w 2019 r.

REKLAMA

REKLAMA

Citroen C5 Aircross w teście Euro NCAP Materiały prasowe
Citroen C5 Aircross w teście Euro NCAP, fot. Euro NCAP

Citroen C5 Aircross w teście Euro NCAP

Drugim testowanym modelem był Citroen C5 Aircross, który otrzymał cztery gwiazdki z seryjnym wyposażeniem i komplet pięciu gwiazdek po doposażeniu go w pakiet systemów bezpieczeństwa. W skład pakietu wszedł systemy automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) wykrywającego pieszych i rowerzystów.

Range Rover Evoque – wyniki:

  • Liczba gwiazdek: 5
  • Ochrona dorosłych pasażerów: 94 proc.
  • Ochrona dzieci: 87 proc.
  • Ochrona pieszych: 72 proc.
  • Systemy bezpieczeństwa: 73 proc.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA