REKLAMA

Nowe zabezpieczenia tablic rejestracyjnych w Polsce

Tablice rejestracyjne pojazdów rejestrowanych w Polsce zyskują nowe, laserowe zabezpieczenie. Co to zmienia?

Tablice rejestracyjne Shutterstock
Tablice rejestracyjne, fot. Shutterstock

Rok po opublikowaniu rozporządzenia ministra infrastruktury wchodzą w życie zmiany dotyczące tablic rejestracyjnych, montowanych na pojazdach rejestrowanych w naszym kraju. Ma to utrudnić fałszerstwa tablic rejestracyjnych i ułatwi weryfikację ich oryginalności.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

Jak poinformowała piątkowa „Rzeczpospolita”, chodzi o dodatkowe zabezpieczenia na tablicach rejestracyjnych w postaci oznaczeń wykonanych techniką laserową. W ten sposób na czołową powierzchnię tablic wprowadzane będą oznaczenia, takie jak m.in. numer certyfikatu producenta tablic, orzeł z koroną czy miejsce na nalepkę legalizacyjną.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Kiedy nowe tablice rejestracyjne będą montowane na samochodach? W najbliższym czasie, kiedy z urzędów znikną zapasy dotychczas wyprodukowanych tablic.

Czy tablice z nowym, laserowym zabezpieczeniem, będą droższe od dotychczasowych? Nie, koszt rejestracji pozostaje na tym samym poziomie, czyli w większości przypadków 180,50 złotych.

Czy dotychczasowe tablice rejestracyjne stracą ważność i trzeba je będzie wymienić na nowe? Nie, dotychczasowe tablice rejestracyjne zachowują swoją ważność i nie trzeba ich wymieniać na te z laserowymi zabezpieczeniami.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA