Nowe zdjęcia Infiniti Q30: Ni SUV, ni hatchback - Targi Frankfurt 2015

Luksusowa marka Nissana we Frankfurcie pokaże produkcyjną wersję swojego długo zapowiadanego, pierwszego w historii auta kompaktowego. Mamy jego nowe zdjęcia - Infiniti Q30.

Kiedy Infiniti pokazywało koncepcyjne wersje widocznego na zdjęciach auta, nosiło ono roboczą i braną za pewnik nazwę QX30. Gdzieś po drodze Infiniti zgubiło jednak „X” i tak zostało samo Q30. Wraz z jedną literką, którą producent oznacza swoje SUV-y (QX70, QX50), zniknęła niemal cała uterenowiona natura tego świetnie zapowiadającego się modelu i finalnie naszym oczom ukazuje się coś, co trudno nazwać jednym słowem. „Ni pies, ni wydra” – byśmy powiedzieli. Ni SUV, ni hatchback – w wersji dla automaniaków. Q30 będzie więc czymś, czym jest DS4 i Volvo V40 CC – podwyższonym kompaktem idealnie wpisującym się w modę na wszystko, co jeździ kilka centymetrów wyżej, a czego nie nazwiemy jeszcze SUV-em. 

REKLAMA

Infiniti pozycjonuje jednak swój nowy model dość konkretnie – to PAC, czyli Premium Active Compact. Warto zapamiętać ten nowy akronim, coś nam podpowiada, że rynek da nam jeszcze nie jedno auto idealnie pasujące swoich charakterem i przeznaczeniem do Q30.

Można kręcić nosem, że Infiniti nie zdecydowało się wcielić go do rodziny swoich SUV-ów, ale trzeba docenić Japończyków za to, że pełna ekspresji karoseria została prawie niezmieniona względem auta koncepcyjnego. O ogromnych alufelgach i drzwi bez klamek nie było mowy, ale reszta designerskich „smaczków” pozostała. Brawo!

Na nadkolu widocznego egzemplarza wyraźnie widać emblemat „2.2d”, co oznacza, że pod jego maską kryje się 170-konny diesel. Można domyślać się, że to właśnie ta wersja silnikowa będzie najchętniej wybieraną. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA