[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Nowoczesna broń do walki z piratami drogowymi

Polska policja drogowa otrzymała nowoczesny sprzęt do walki z piratami drogowymi. Nazywa się TruCAM i pozwala na skuteczne rejestrowanie wykroczeń.

Radar TruCAM Radar TruCAM, fot. policja.pl

Na początek 30 nowoczesnych laserowych urządzeń TruCAM do pomiaru prędkości samochodów otrzymała śląska drogówka. Przekazanie sprzętu odbyło się w minionym tygodniu, podczas briefingu prasowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach.

Urządzenia TruCAM umożliwiają nie tylko pomiar, ale też po raz pierwszy w przypadku tego typu urządzeń, stosowanych przez polską policję, rejestrację obrazu. Winowajca zostanie zarejestrowany na urządzeniu, co pozwoli uniknąć  wątpliwości, jakich do tej pory nie brakowało.

Dzięki temu, że laserowy radar daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu, każdy kierowca będzie mógł zobaczyć wynik prędkości wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami swojego pojazdu.

REKLAMA

REKLAMA

Radar TruCAM Radar TruCAM, fot. policja.pl

Urządzenie było skutecznie testowane podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość", jaka miała miejsce na polskich drogach w miniony weekend. Przykładowo, w Kłobucku, w ciągu jednego dnia zatrzymano 38 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Jeden z nich jechał o 64 km/h za szybko w terenie zabudowanym, za co dostał 10 punktów karnych, 500 złotych mandatu i zatrzymanie uprawnień na trzy miesiące.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego miernika prędkości TruCAM, policjanci ruchu drogowego mogą nie tylko robić zdjęcia samochodów, ale także ujawniać wykroczenia bez konieczności zatrzymywania kierowcy. Takie rozwiązanie umożliwia pomiar prędkości na drogach o kilku pasach ruchu w jednym kierunku oraz w miejscach, gdzie nie jest możliwe zatrzymanie pojazdu.

REKLAMA

Radar TruCAM Radar TruCAM, fot. policja.pl

Jak twierdzi policja, pozwala to na skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie, ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poza samą prędkością, uwiecznienie kierowcy na zdjęciu wysokiej rozdzielczości (wykonywane gdy samochód zbliży się na około 70 metrów) pozwoli wykryć inne wykroczenia, jak niezapięcie pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu podczas jazdy czy przewożenie dzieci bez fotelika.

To również skuteczna broń na kierowców jednośladów, bo urządzenie dysponuje trybem motocyklowym. Po zmierzeniu prędkości policjant może wykonać zdjęcie tyłu motocykla, uwieczniając tablice rejestracyjne i dodatkowo zmierzyć prędkość oddalającego się jednośladu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij