REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Nowoczesne SUV-y Skody – Karoq i Kodiaq

SUV-y oferowane przez Skodę to przede wszystkim auta wyposażone w wysokiej klasy, praktyczne innowacje technologiczne, podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz zapewniające kierowcy i pasażerom poczucie komfortu i przyjemności z jazdy.

Skoda Kamiq Materiały prasowe
Skoda Kamiq, fot. Skoda

W momencie wejścia na rynek, SUV-y cieszyły się popularnością głównie przez połączenie cech samochodu osobowego i terenowego, będąc przeznaczonymi dla kierowców prowadzących aktywny tryb życia. Obecnie modele z tego segmentu to nie tylko pojazdy dostosowujące się do zmiennych warunków drogowych, „górujące” nad innymi samochodami na drogach.

Technologie w służbie bezpieczeństwa

Tym co wyróżnia modele Skoda Kodiaq i Karoq jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa poprzez zastosowanie szeregu najwyższej jakości rozwiązań technologicznych, zarezerwowanych zazwyczaj dla samochodów klasy premium.

BLIND SPOT DETECT – czujnik martwego pola wykrywa pojazdy znajdujące się poza zasięgiem lusterek samochodowych i informuje o nich kierowcę w trakcie wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu, a TRAFFIC JAM ASSIST wykorzystuje aktywny tempomat i asystenta pasa ruchu, pomagając uniknąć kolizji spowodowanej utratą koncentracji kierowcy w trakcie długiej jazdy. Funkcja wykrywania zmęczenia, na podstawie monitorowania zachowań kierowcy, ostrzega go o potrzebie odpoczynku i zrobienia przerwy w podróży.

Dodatkowo funkcjonalności Skoda Connect obejmują rozwiązania takie jak Infotainment Online, wskazujące kierowcy lokalizacje najbliższych stacji benzynowych, dostępne w pobliżu miejsca parkingowe oraz na bieżąco przedstawiające informacje na temat korków czy remontów na drogach i wprowadzające aktualizacje tras w systemie nawigacyjnym. Pakiet usług Care Connect zaś umożliwia automatyczne wezwanie pomocy drogowej w razie wypadku, podając lokalizację pojazdu i wszelkie niezbędne informacje.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda SportLine materiały prasowe
Skoda SportLine

Hotel na kółkach

Przestronność i możliwość dostosowania wnętrza auta do aktualnych potrzeb kierowcy to jedna ze sztandarowych cech samochodów z segmentu SUV. Model Kodiaq, który może być wyposażony w 7 miejsc, pojemny bagażnik, dochodzący nawet do 2 065 litrów idealnie nadaje się do długich, rodzinnych podróży.

Dodatkowa możliwość przesuwania tylnej kanapy w przód i w tył pozwala dostosować pochylenie oparcia. Dostępny na wyposażeniu auta opcjonalny Pakiet Komfortowego Snu, zawiera m.in. specjalne, rozkładane zagłówki dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, umożliwiając odbywanie długich podróży w komfortowych warunkach.

W modelu Skoda Karoq standardowa pojemność bagażnika wynosi 521 l, a system Vario Flex z niezależnymi fotelami umożliwia powiększenie go do 1 630 l. Współcześni kierowcy, prowadzący zróżnicowany tryb życia, mogą spontanicznie wyruszyć w weekendową, zamiejską wycieczkę zabierając ze sobą rodzinę i wszystkie potrzebne rzeczy, nie martwiąc się przy tym o komfort jazdy czy brak odpowiedniej ilości miejsca wewnątrz pojazdu.

REKLAMA

Skoda Karoq Sportline Materiały prasowe
Skoda Karoq Sportline, fot. Skoda

Jazda w różnych warunkach

Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu DCC, Skoda Karoq dostosowuje się do indywidualnego stylu podróżowania kierowcy. Ustawienie jednego z trzech dostępnych trybów jazdy: Normal, Sport lub Comfort odbywa się za pomocą uruchomienia jednego przycisku, który nadaje jednostce sterującej odpowiednie parametry przy nieustannej analizie informacji ze wszystkich czujników samochodowych.

Jeśli jeden z czujników wykryje gwałtowne zachowanie kierowcy, np. nagły manewr spowodowany ominięciem przeszkody, DCC dostosuje odpowiednie ustawienia, zapewniając bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, a następnie powróci do wcześniej ustawionego trybu.

SUV-y marki Skoda mogą być wyposażone w napęd 4x4, który charakteryzuje się odpowiednim rozdziałem momentu obrotowego na obie osie, a także potrafi szybko reagować na każdą zmianę warunków na drodze. Samochody dodatkowo wyposażone w tryb Offroad dla napędu 4x4 zachowują pełną kontrolę i efektywność przenoszenia napędu również poza drogami asfaltowymi.

Zastosowanie międzyosiowego sprzęgła napędu 4x4, który w trudnych warunkach drogowych jest płynnie rozdzielany pomiędzy koła przedniej i tylnej osi, podróżowanie zarówno po wyboistych trasach górskich terenów, jak i wąskich uliczkach miejskich jest zawsze bezpieczne i ekonomiczne.

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA