REKLAMA

Nowoczesne multimedia do klasycznych modeli Porsche

Właściciele klasycznych, starszych modeli Porsche zyskują kolejna możliwość doposażenia swoich aut w nowoczesne multimedia, teraz z obsługą Apple CarPlay.

Porsche PCCM do klasycznych modeli Materiały prasowe
Porsche PCCM do klasycznych modeli
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 528 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche oferuje dla posiadaczy starszych modeli, wyposażonych w klasyczne radioodbiorniki i systemy audio, system informacyjno-rozrywkowy nazwany PCCM, od słów Porsche Classic Communication Management.

REKLAMA

System ten otwiera starsze samochody Porsche – zabytkowe i youngtimery – na cyfrowy świat, oferując dotykowe ekrany, funkcje łączności i wiele innych opcji, w tym połączenie ze smartfonem. Jednym słowem wszystko to, co mają współcześnie produkowane samochody.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

System PCCM powstał w dwóch wariantach wielkości, w zależności od modelu i przewidzianego przez producenta miejsca na montaż multimediów, czy raczej w przypadku starszych modeli – po prostu radioostwarzaczy.

Urządzenia te idealnie pasują w miejsce oryginalnie montowanego urządzenia 1 DIN lub 2 DIN. Obie wersje oferują ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i nowoczesne funkcje, takie jak DAB+ czy łączność Apple CarPlay, a także pokładową nawigację – rzecz nie do pomyślenia kilkadziesiąt lat temu, w przypadku starych „911”.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowe systemy multimedialne PCCM można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego Porsche Classic lub bezpośrednio w Porsche Centum.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche PCCM do klasycznych modeli Materiały prasowe
Porsche PCCM do klasycznych modeli

Porsche PCCM - nawigacja w klasycznym Porsche

Porsche Classic Communication Management stanowi rozwiniętą wersję wcześniejszego systemu radionawigacyjnego dla klasycznych samochodów sportowych Porsche. Podobnie jak poprzednio, również nowy PCCM dokładnie pasuje w miejsce urządzenia typu 1 DIN, które było standardem w samochodach sportowych Porsche przez wiele dziesięcioleci.

Moduł, ozdobiony logo Porsche, powstał dla samochodów sportowych począwszy od pierwszych modeli 911 z lat 60. aż do ostatnich 911 z silnikiem chłodzonym powietrzem z lat 90. (seria 993). Można go zamontować również we wcześniejszych modelach z silnikiem umieszczonym z przodu lub centralnie.

Zobacz także:

PCCM obsługuje się za pomocą dwóch pokręteł, sześciu zintegrowanych przycisków oraz dotykowego wyświetlacza o przekątnej 3,5 cala. Podobnie jak poprzedni model, także i nowy oferuje nawigację z wyszukiwaniem POI – ale w udoskonalonej wersji. Opcjonalne prowadzenie do celu jest realizowane w postaci strzałek w widoku 2D lub 3D. Mapy znajdują się na osobnej karcie SD, którą również można zamówić.

Porsche PCCM - cyfrowe radio i Apple CarPlay

Dzięki dekoderowi DAB+ system PCCM może teraz odbierać stacje radia cyfrowego. Kolejną zaletą nowego urządzenia jest jego pełna integracja ze standardem Apple CarPlay. Po raz pierwszy bowiem wszyscy użytkownicy iPhone’ów od wersji 5 wzwyż mogą podczas jazdy korzystać z aplikacji na swoim smartfonie – odtwarzacza multimediów, nawigacji oraz rozmów telefonicznych. Odtwarzanie multimediów jest możliwe także z karty SD, portów USB i AUX oraz przez Bluetooth.

Twórcy zadbali o to, żeby PCCM estetycznie wkomponowało się w klasyczne kształty i barwy deski rozdzielczej klasyków. Za sprawą czarnego wykończenia powierzchni i kształtu pokręteł PCCM wygląda nadspodziewanie dobrze.

REKLAMA

Porsche PCCM do klasycznych modeli Materiały prasowe
Porsche PCCM do klasycznych modeli

PCCM Plus dla 911 i Boxstera z lat 90.

PCCM Plus jest nowoczesnym następcą pierwszej generacji systemu PCM. Pasuje do zbudowanych w latach 90. modeli 911 typ 996 oraz Boxster z serii 986, które mogły być opcjonalnie wyposażone w system Porsche Communication Management (PCM) w formacie 2 DIN.

Oddział Porsche Classic opracował dla nich system Porsche Classic Communication Management Plus (PCCM Plus), wyposażony w 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości ze zoptymalizowanym wyświetlaniem informacji.

Zobacz także:

Wygląd PCCM Plus nawiązuje do sąsiednich elementów, takich jak otwory wentylacyjne i przełączniki, dzięki czemu jest wizualnie dopasowany do stylistyki kokpitu klasycznych samochodów sportowych. Po jego instalacji nadal używane mogą być dotychczasowe elementy peryferyjne już zamontowane w pojeździe, takie jak wzmacniacz, głośniki lub antena. System zapewnia też wsparcie dla wyświetlaczy nawigacyjnych w zestawie wskaźników.

Obsługa odbywa się za pomocą ekranu dotykowego i przycisków. Kierowca ma do dyspozycji między innymi najnowszy pokładowy system nawigacji ze specyficznymi dla Porsche POI. Prowadzenie do celu odbywa się w widoku 2D lub 3D. Dane map i późniejsze aktualizacje mogą być przeprowadzane za pomocą osobnej karty SD, dostępnej w Porsche Centrum tak samo jak PCCM.

Multimedia można z kolei odtwarzać z karty SD, pamięci USB, gniazda AUX i za pośrednictwem Bluetooth. Podobnie jak PCCM, PCCM Plus oferuje interfejs Apple CarPlay. Ponadto nowa jednostka 2 DIN jest kompatybilna z Android Auto.

Ile to wszystko kosztuje? Nowy system Porsche Classic Communication Management wraz z mapami kosztuje 1439 euro (PCCM) lub 1606 euro (PCCM Plus) z VAT – do kupienia w Porsche Centrach lub za pośrednictwem sklepu internetowego Porsche Classic. Montaż zalecany jest w Porsche Centrum.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA