Nowości 2012 w klasie kompaktów

Na przyszły rok szykuje się wysyp premier w klasie kompaktów. Największą ofensywę szykuje Grupa Volkswagena.

Volkswagen Golf mk7: dzięki modularnej platformie MQB z tych samych rozwiązań korzystać może więcej modeli, co oznacza obniżenie kosztów produkcji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

REKLAMA

W żadnej klasie nie spodziewamy się takiego wysypu premier jak w klasie aut kompaktowych. To, że producenci decydują się na lifting czy wprowadzenie nowej generacji modelu nikogo nie zaskakuje, ale wygląda na to, że producenci zmówili się ze sobą i jak jeden mąż wybrali rok 2012. Takiej kumulacji nie było od dawna.

Najaktywniejsza w tej materii będzie Grupa Volkswagena. Niebawem zobaczymy nowe Audi A3 - pierwszy kompakt zbudowany na modularnej platformie MQB, która dzięki swej konstrukcji posłuży zarówno maluchom (zbudowano na niej VW Upa!), jak i dużo większym modelom. W ciągu roku do A-trójki dołączy Seat Leon, a za nim - siódma generacja Volkswagena Golfa. I jakby tego było mało - w Skodzie pojawi się jeszcze model przygotowany jako "brakujące ogniwo" pomiędzy Fabią a Octavią - nieoficjalnie mówi się, że będzie się nazywał Rapid.

Golf i A3 mają od niedawna nowego, świeżego przeciwnika. BMW serii 1 zapowiada się bardzo dobrze, w przyszłym roku do pokazanego już pięciodrzwiowego hatchbacka dołączy wersja trzydrzwiowa. O tych samych klientów będzie walczył Mercedes, który niebawem pokaże nową Klasę E.

Nic dziwnego, że chcąc dalej liczyć się na rynku, rękawy zakasują pozostali konkurenci. Mazda pokazała odświeżoną "trójkę", Kia odświeżyła Soula i szykuje nowego Ceeda, a po nowym roku do salonów wjedzie zupełnie nowy Hyundai i30 w wersji hatchback, a latem dołączy do niego kombi, z bagażnikiem o pojemności około 500 litrów.

Te i inne premiery zobaczycie w naszej obszernej galerii.

Zobacz także:
REKLAMA