Nowości u Taty

Tata, Indica, Vista Sport, New Delhi
Tata Indica Vista Sport

Tata Indica Vista Sport to indyjski concept mający zainteresować młodszego odbiorcę. Koncept bazuje na modelu Indica Vista, zaprezentowanym na tej samej wystawie rok wcześniej.

Pojazd w kolorze Alphanso Orange wygląda jak rasowy hothatch. Styliści zadbali o zadziorny, sportowy design, który ma szansę przyciągnąć młodego klienta.

Niestety, póki co nie ma informacji na temat napędu auta, stąd trudno powiedzieć, czy to będzie nadawało się do jazdy.

W zupełnie innego odbiorcę Tata celuje z modelem Aria. Ten pojazd typu MPV może przewieźć 7 osób, a w razie potrzeby fotele można szybko złożyć i uzyskać sensowną przestrzeń ładunkową. W kabinie znalazło się miejsce na nawigację GPS, klimatyzację dwustrefową, sześć poduszek powietrznych i rozbudowany system audio.

Pod maską zamontowano 2,2-litrowego diesla o mocy 138 koni mechanicznych i 320 niutonometrach momentu obrotowego. Producent nie podaje danych na temat przyspieszenia czy prędkości maksymalnej, ale za to informuje, że dostępna będzie również wersja z napędem na wszystkie koła.

Auto trafi do sprzedaży już latem tego roku.

Najbardziej egzotycznym z naszego punktu widzenia projektem Taty jest model Magic Iris. To małe miejskie autko, mające stanowić konkurencję dla popularnych w Indiach trójkołowców, pomieści 5 osób. Napędzane jest silnikiem o pojemności 0,6 litra i mocy 11,2 koni mechanicznych. W Indiach ma podobno służyć za miejską taksówkę i kto wie, czy nie wyprze z ulic popularnych riksz.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA