Nowości w Oplu Insigni

Opel, Insignia, Insignia 4x4
Opel Insignia
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Redukując emisję CO2 i zużycie paliwa w większości jednostek napędowych Opel chce śrubować wyniki w klasie Insigni bez odbierania przyjemności z jazdy. Pracuje także nad poprawą kultury pracy i ograniczeniem wibracji silników diesla. Do tego szykuje napęd na wszystkie cztery koła połączony z silnikiem wysokoprężnym i proponuje nowy kolor nadwozia.

W kwestii zmian skierowanych na ekologię i ekonomię, zapowiedziano 19% redukcję emisji CO2 w wersji z silnikami ecoFlex 130 i 160 KM. Mają one emitować zaledwie 129 gramów CO2 na kilometr i palić średnio 4,9 l/100 km (kombi 134 g/km, 5,1l/100km), co w niektórych krajach będzie docenione chociażby ze względów podatkowych. Moc i moment obrotowy pozostaną bez zmian.

Inżynierowie opla zajęli się również silnikami Diesla, które będą teraz jeszcze cichsze, a dodatkowo ograniczono ich drżenie, co poprawi akustykę wnętrza. Zmiany te wprowadzono w jednostkach o mocy 110, 130 i 160 KM. Dwulitrowy Diesel o mocy 110 lub 130 KM otrzymał dodatkowo mniejszą sprężarkę by jeszcze szybciej reagował na polecenia prawej stopy kierowcy, a przy tym zadawalał się mniejszą ilością paliwa. W wersji tej przeprojektowano głowice cylindrów i wtryskiwacze aby zmniejszyć zwrotne ciśnienie wydechowe i poprawić przepustowość powietrza oraz spalanie.

Aby ułatwić ekonomiczną jazdę, od sierpnia br. w standardowym wyposażeniu wszystkich modeli Insigni znajdzie się wskaźnik zmiany biegu.

Analizy rynkowe wskazały, że 45 klientów Opla kupujących Insignię z dwulitrowym silnikem benzynowym zamawia do niego napęd 4x4. Ze względu na tak wysokie zapotrzebowanie Opel wprowadzi napęd 4x4 również do wersji z 2-litrowym silnikiem turbo diesel o mocy 118kW/160 KM. Nowe warianty znajdą się w sprzedaży od jesieni.

Poza ulepszeniami układu napędowego projektanci Opla proponują nowy kolor nadwozia - ciemny mahoń. Do nowego koloru karoserii można dobrać skórzane obicia w kolorze "Indian Summer".

Opel dołożył do swojej oferty także pakiet sportowy, który obejmuje wnętrze w kolorze głębokiej czerni. Pakiet sportowy można połączyć z pakietem OPC, zawierającym sportową, skórzaną kierownicę i dźwignię zmiany biegów oraz aluminiowe pedały i ciemną podsufitkę. W przypadku wyposażenia zewnętrznego pakiet obejmuje obniżone tylne i przednie zderzaki, szersze progi boczne oraz 19- i 20-calowe koła ze stopów lekkich. Pakiet sportowy oferowany jest w wersjach wykończenia Cosmo i Sport.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA