Nowości w Porsche Taycan to m.in. większy zasięg

We wrześniu Porsche Taycan i Taycan Cross Turismo pojawią się w wersji po zmianach, które skutkować będą m.in. większym zasięgiem czy obecnością asystenta zdalnego parkowania.

Porsche Taycan 2021 fot. materiały prasowe
Porsche Taycan 2021

Porsche Taycan – większy zasięg w praktyce

Taycan na nowy rok modelowy nie będzie osobno homologowany, więc nie przyniesie żadnych nowych wartości zasięgu WLTP. W codziennym użytkowaniu rzeczywisty zasięg najnowszych wersji będzie jednak większy niż dotąd. Aby uzyskać ten wzrost, wdrożono kilka udoskonaleń technicznych. Na przykład, w wariantach z napędem na wszystkie koła, w trybach Normal i Range, przedni silnik elektryczny jest prawie całkowicie odłączony i pozbawiony zasilania w zakresie częściowego obciążenia. Ponadto napęd nie jest przenoszony na żadną z osi, gdy samochód toczy się lub stoi. Ta „elektryczna” funkcja wolnego koła ogranicza straty wynikające z oporu. Silniki są ponownie włączane w ciągu milisekund dopiero wtedy, gdy kierowca będzie potrzebować wyższej mocy lub zmieni tryb jazdy.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Udoskonalono również funkcje zarządzania temperaturą i ładowania. Dzięki planerowi ładowania Turbo wysokonapięciowy akumulator można ogrzać do nieco wyższej temperatury niż wcześniej. Oznacza to, że szybkie ładowanie jest możliwe wcześniej i na wyższym poziomie naładowania. Ponadto do regulacji temperatury akumulatora w jeszcze większym stopniu jest teraz wykorzystywane ciepło odpadowe z elektrycznych komponentów.

Porsche Taycan 2021fot. materiały prasowe
Porsche Taycan 2021

Porsche Taycan – parkowanie z pomocą smartfona

Dzięki nowej opcji Asystenta zdalnego parkowania możliwe stanie się zdalne sterowanie manewrami parkowania za pomocą smartfona, bez konieczności siedzenia za kierownicą. Automatyczne sterowanie obsługuje zarówno równoległe, jak i prostopadłe miejsca parkingowe oraz garaże. System automatycznie wykrywa miejsca parkingowe i mierzy je za pomocą czujników ultradźwiękowych oraz kamer samochodu. Jeśli przestrzeni będzie wystarczająco dużo, kierowca może rozpocząć proces parkowania za pośrednictwem aplikacji Porsche Connect, a następnie wysiąść z pojazdu. Stale musi przy tym monitorować proces parkowania, naciskając i przytrzymując przycisk w interfejsie aplikacji na smartfonie.

REKLAMA

Porsche Taycan – Android Auto zintegrowany z PCM

Szósta generacja Porsche Communication Management (PCM) jest montowana w Porsche Taycan od chwili jego debiutu. Teraz, obok Apple CarPlay dla urządzeń iPhone, z systemem PCM zintegrowano również interfejs Android Auto. Wybrane funkcje i aplikacje, które nie wpływają negatywnie na bezpieczeństwo jazdy, można więc obsługiwać za pomocą poleceń głosowych PCM 6.0 lub Asystenta Google.

Porsche Taycan – powrót kultowych kolorów

Porsche Taycan 2021fot. materiały prasowe
Porsche Taycan 2021

W latach 90. Porsche wprowadziło do swojej oferty wiele zjawiskowych lakierów, które szybko zyskały wśród fanów marki status kultowych i są dziś szczególnie cenione w przypadku klasyków takich jak 911 z serii 964. Teraz te efektowne odcienie powracają do gamy Porsche. Poza 17 standardowymi kolorami Taycan jest obecnie dostępny z lakierami indywidualnymi oraz z próbki, oferowanymi w ramach stale rozwijanej strategii personalizacji Porsche Exclusive Manufaktur.

Pierwsza opcja obejmuje 65 dodatkowych odcieni, w tym charakterystyczne dla marki kolory Moonlight Blue Metallic, Acid Green, Rubystar, Riviera Blue i Viola Metallic. Lakier z próbki daje klientom niemal całkowitą swobodę w doborze odcienia, pozwalając nawet na dopasowanie odcienia nadwozia do ulubionego akcesorium.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA