Nowy Bentley Continental GT Speed

Bentley Continental GT Speed
Bentley Continental GT Speed

W swojej nowej wersji ma on spalać o 12 procent mniej paliwa i emitować o tyle samo mniej dwutlenku węgla, niż miało to miejsce dotychczas. 6-litrowy W12 w nowym Bentleyu Continentalu GT Speed będzie za to uzyskiwał moc 625 KM, czyli o 15 KM większą niż do tej pory. Jego maksymalny moment obrotowy wzrośnie zaś o 50 Nm - do 800 Nm.

Z danych fabrycznych wynika, że nowy GT Speed potrafi pojechać z prędkością 329 km/h, a do "setki" przyspieszyć w ciągu 4,1 s. Silnik W12 nowego Continentala GT Speed współpracuje z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów produkcji ZF. Przenosi ona moment napędowy na cztery 21-calowe koła z lekkich stopów, na które nałożono opony o rozmiarze 275/35.

Swoją premierę nowe auto będzie święcić na Festival of Speed w Goodwood, ale zamawiać można je już teraz. To, że do klienta zamówiony model trafi najwcześniej w październiku i że cena jeszcze nie jest znana okazuje się przy tym drobiazgiem.

Nowy GT Speed jest podobny do Continentala GT. Z tyłu wyróżniają go lampy z chromowanymi obwódkami i karbowane końcówki wydechu. Z przodu dominują ciemny "grill" i głębsze otwory powietrza chłodzącego. Klienci mogą wybierać spośród wielu wersji wyposażenia, dostępne są skórzana tapicerka i liczne aplikacje ze szlachetnych materiałów.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA