Nowy Bentley Grand Convertible

To najbardziej zaawansowany, wyrafinowany i elegancki kabriolet Bentleya. Na rynku praktycznie jest bezkonkurencyjny. Oto nowy Bentley Grand Convertible.

Jak to w Bentleyu, najwyższa jakoś wykonania. Ręcznie polerowane na wysoki połysk felgi, głęboki niebieski odcień lakieru i maska koloru "metalowego". Wszystko to ręczna robota.

Wnętrze aż kipi lusksusem. Po otwarciu masywnych drzwi najwyższej jakości skóra "wylewa się" ze środka. 14 płatów skóry zostało połączonych ze sobą tzw. metodą pikowania progresywnego. Deskę rozdzielczą oklejono prawdziwym drewnem orzechowym. Klamki to szczotkowane aluminium, tak samo jak przełączniki i przyciski. Żadnej fuszerki.

W tylnej części, jako przykrycie dachu, zamontowano największy (możliwy w Bentleyu) kawał forniru, w kolorze drzewa orzechowego. Musi oczywiście pasować do wykończenia wewnątrz.

Także zespół napędowy musi współgrać z tym ultraluksusowym wykończeniem. Zainstalowano tutaj jedynie słuszny dla Bentleya silnik, czyli V8 o charakterystycznej pojemności 6 i 3/4. Rozwija on 537 KM i aż 1100 Nm. Jednostkę zaczerpnięto z modelu Mulsanne.

Premiera nowego Bentleya Grand Convertible odbędzie się jutro na Los Angeles Auto Show. Obok kabrioletu, zostanie także zaprezentowany nowy Mulsanne Speed.

REKLAMA