Nowy CLS coraz bliżej

Mercedes CLS 2011 Automedia
Mercedes CLS 2011
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 292 500 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Za przykładem Mercedesa poszli wkrótce następni producenci, prezentując swoje własne interpretacje czterodrzwiowych coupe. Volkswagen pokazał Passata CC, Porsche wprowadziło do sprzedaży Panamerę, Aston Martin swojego Rapide'a, a Audi zaprezentowało A5 Sportback.

CLS drugiej generacji ma bazować na tej samej platformie, jaka jest wykorzystywana w obecnej klasie E. Oznacza to, że nowe czterodrzwiowe coupe będzie miała nieco większy rozstaw osi - wzrośnie z 2854 do 2874 mm - co zapewne odczują pasażerowie zasiadający na dwóch osobnych tylnych fotelach.

Pod maską CLS-a znajdą się mocne silniki benzynowe i turbodiesle, a także po raz pierwszy w tym modelu zadebiutuje napęd hybrydowy, znany z modelu S400 BlueHybrid. W modelu oznaczonym jako AMG będzie pracował 6,3-litrowy silnik V8 o mocy 517 koni mechanicznych, połączony ze świetną przekładnią 7-stopniową.

Na zdjęciach szpiegowskich widać przede wszystkim, że auto będzie miało taką samą, jak w obecnym modelu, okrągłą linię dachu oraz mocno schodzącą ku dołowi pokrywę bagażnika. Z przodu uwagę zwraca bardzo szeroki wlot powietrza.

Nowy Mercedes CLS do sprzedaży ma trafić na początku 2011 roku.

Źródło: Automedia

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA