Nowy Chevrolet Aveo – męski maluch?

Nowy, Chevrolet, Aveo
Nowy Chevrolet Aveo

Podczas nadchodzącego salonu samochodowego w Paryżu obok wielofunkcyjnego Orlando i pokazowego hatchbacka Cruze będzie można obejrzeć 5-drzwiowego Chevroleta Aveo.

Samochód pokazowy Aveo RS na początku 2010 roku został zaprezentowany na salonach w Detroit i Genewie. Gotowy, ostateczny model produkcyjny wygląda nie gorzej niż pojazd koncepcyjny. Brawo Chevrolet!

Agresywny przód z wyeksponowanymi bliźniaczymi światłami przednimi i podwójnym przednim grillem, a do tego zwężające się ku tyłowi boczne linie okien, które podkreślają dynamiczną sylwetkę auta nadają charakteru temu miejskiemu maluchowi.

Przyszłego lata obok modelu typu hatchback pojawi się czterodrzwiowa wersja sedan. Zarówno hatch, jak i sedan to praktyczne, małe samochody o dobrym wykorzystaniu przestrzeni wewnętrznej. Chevrolet spodziewa się, że nowe Aveo spełni również oczekiwania rodzin, wśród których obecnie dostępny model cieszył się dużą popularnością.

Nowy Aveo jest dłuższy i szerszy od obecnego modelu. We wnętrzu, którego jeszcze nie zapowiadano, zobaczyć mamy inspirowaną motocyklami tablicę wskaźników z obrotomierzem połączonym z cyfrowym prędkościomierzem.

Pod maską Aveo zobaczymy dwie wersje 1.2-litrowe (o mocy 70 KM i 86 KM), jednostkę 1.4-litrową (100 KM) oraz 1,6-litrową (115 KM). Po raz pierwszy Aveo będzie oferowane z silnikiem 1.3-litrowym diesla w dwóch wersjach (75 KM i 95 KM) z systemem Start/Stop.

Pierwsza 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów zastosowana przez Chervroleta w małym samochodzie znajdzie się na większości rynków w opcjonalnym wyposażeniu Aveo 1.4 i 1.6; w zależności od wersji silnika dostępne będą również ręczne 5- lub 6-biegowe skrzynie biegów.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA