Nowy Chevrolet Camaro Cabrio 2016 oficjalnie

Trzy jednostki napędowe, nowe, lżejsze nadwozie, nowoczesna konstrukcja i wiatr we włosach. Oto w skrócie nowy Chevrolet Camaro Cabrio.

Nowy Chevrolet Camaro z otwartym dachem jest lżejszy od poprzednika o ok. 90 kg. Konstrukcja dachu to złożona metalowa konstrukcja z elektro-hydraulicznym wspomaganiem. Chevy twierdzi, że dzięki akustycznym i termalnym barierom na dachu, auto prowadzi się jak coupe. Musimy wierzyć na słowo.

REKLAMA

Dach można otwierać do prędkości 48 km/h (30 mil/h), a podczas postoju można nim sterować za pomocą pilota. Po złożeniu dach zostaje przykryty metalową osłoną, co znacznie poprawia jego wygląd. W końcu cabrio służy do "szpanu", więc estetyka ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Pod maską Chevrolet oferuje trzy propozycje. Pierwsza, ekologiczna jednostka to dwulitrowe, 4-cylindrowe turbo o mocy 275 KM i 400 Nm. Już to dostarcza kierowcy sporą frajdę z jazdy, ale spokojnie, dla głodnych wrażeń są jeszcze dwa mocniejsze warianty. Kolejny motor to 3.6 V6 335 KM i 385 Nm. Na szczycie oferty "muscle" napina wersja SS z 6.2-litrowym V8 i 455 Km oraz 617 Nm.

Przy projektowaniu wnętrza skupiono się, podobnie jak w coupe, na kierowcy. To on tu rządzi, a przy sprawowaniu władzy ma mu pomóc nowej generacji Driver Mode Selector, który dostosowuje tryb jazdy do wymagań kierowcy. O skórze wszem i wobec oraz wyposażeniu wysokiej klasy nie ma potrzeby wspominać. Wszystko tu jest.

Nowy Chevrolet Camaro ma trafić do amerykańskich dealerów na początku przyszłego roku. Ceny są jeszcze nieznane.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA