[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Nowy Chevrolet Camaro z turbodoładowaniem

Szósta generacja Chevroleta Camaro zadebiutowała z mocno zmienionym wyglądem i przede wszystkim nowym silnikiem pod maską. Na wzór Mustanga, mamy tu teraz czterocylindrowe turbo.

Chevrolet Camaro 2018 Chevrolet Camaro 2018

Kiedy na rynku debiutował Ford Mustang z silnikiem 2,3 EcoBoost, wiele osób łapało się za głowę, twierdząc że to szarganie świętości, bo przecież taka legenda jak Mustang musi mieć co najmniej wolnossące V6, a najlepiej V8 pod maską. Okazało się jednak, że na żywo cztery cylindry turbodoładowanego EcoBoosta "dają radę". I to bardzo.

Podobny zabieg przeprowadził w nowym Camaro Chevrolet. Pod maskę podstawowej wersji nowego modelu trafił bowiem turbodoładowany silnik 1LE. Ma on 2 litry pojemności, z których inżynierowie wycisnęli moc 297 KM - o 7 koni mechanicznych więcej niż w Mustangu EcoBoost. Momentu obrotowego jest natomiast 400 Nm - o 40 Nm mniej niż u głównego rywala. Wystarcza to jednak do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w "mniej niż 6 sekund".

REKLAMA

REKLAMA

Chevrolet Camaro 2018 Chevrolet Camaro 2018

Producent zdecydował, że ta podstawowa wersja Camaro będzie dostępna tylko z manualną skrzynią biegów. Camaro RS jest przeznaczone do jazdy po publicznych drogach, ale i do szaleństw na torze. Z tego tytułu mamy tu utwardzone zawieszenie z adaptacyjnymi amortyzatorami, czy hamulce Brembo.

REKLAMA

Chevrolet Camaro 2018 Chevrolet Camaro 2018

W tej wersji dostępny jest też program Track do jazdy wyczynowej oraz system kontroli startu Launch Control. W panowaniu nad samochodem pomóc ma rozkład masy, bliski idealnemu stosunkowi 50:50. Do tego samochód jest lżejszy o 91 kg w porównaniu do poprzednika, dzięki zastosowaniu lekkich materiałów i nowej platformy z Cadillaca ATS.

REKLAMA

REKLAMA

Chevrolet Camaro 2018 Chevrolet Camaro 2018

Poza dołożeniem zupełnie nowego silnika, nowe Camaro zyskało bardziej wyrazisty wygląd, przy zachowaniu charakterystycznych linii nadwozia. Poprawiona została aerodynamika, a w wersji SS z nowym, 461-konnym silnikiem LT1 V8 o pojemności 6,2 litra mamy dodatkowe wloty powietrza na masce. W tej odmianie silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów o 10 przełożeniach.

REKLAMA

Chevrolet Camaro 2018 Chevrolet Camaro 2018

Nowe Camaro pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Cena jest jeszcze nieznana. Producent celuje z 2-litrowym Camaro w rejony zajmowane przez Hondę Civic Type R, Volkswagena Golfa R czy Hyundaia Velostera N.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij