Nowy Chrysler 200 najbezpieczniejszy w USA

Nowy Chrysler 200 otrzymał najwyższe oceny w dziedzinie bezpieczeństwa, przydzielane przez niezależną organizację Insurance Institute for Highway Safety.

Chrysler 200 jest wyposażony w ponad 60 aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. Oprócz tego, karoseria w 65% wykonana jest z bardzo wytrzymałej stali borowej, która wzmacnia całą "budę" podczas uderzenia.

Amerykański instytut Insurance Institute for Highway Safety przyznał Chryslerowi 200 notę Top Safety Pick +, co oznacza, że jest on najbezpieczniejszym autem w klasie.

IIHS testuje samochody różnych klas, od małych aut miejskich do dużych SUV-ów i pickupów. Działa na podobnych zasadach, co europejskie NCAP.

Chrysler 200 jest także, jako pierwszy w swojej klasie, wyposażony w 9-stopniową automatyczną przekładnię. Z taką skrzynią i silnikiem 2,4 o mocy 184 KM, ma spalać na autostradzie 6,5 litra benzyny. Dostępny też będzie drugi, mocniejszy V6 o mocy 295 KM.

Chrysler 200 wygląda bardzo świeżo i nowocześnie. Zarówno z przodu jak i z tyłu zamontowano światła w technologii LED, a wąski pas przedni nadaje autu agresywnego wyglądu.

W USA ceny nowego Chryslera 200 zaczynają się od 21,700$ za wersję LX z silnikiem 2,4L. Za V-szóstkę trzeba zapłacić co najmniej 24,495$.

REKLAMA