Nowy Fiat 500 RED w Polsce – znamy ceny

Fiat 500 RED wchodzi do sprzedaży w Polsce. Jego pokaz odbył się w dniu inauguracji La Pista 500, największego wiszącego ogrodu, leżącego na dachu fabryki Fiata w Turynie.

Fiat 500 RED fot. materiały prasowe
Fiat 500 RED

Fiat 500 RED został stworzony we współpracy marki Fiat i założonej m.in. przez lidera zespołu U2 Bono organizacji RED, ze wspólnym przesłaniem, aby chronić planetę i jej mieszkańców. W związku z tym samochód ma m.in. napęd elektryczny, ale dostępny jest też jako hybryda. Ze specjalnym modelem 500 RED wiąże się jednak wiele innych smaczków.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Fiat 500 RED – cechy szczególne

Fiat 500 REDfot. materiały prasowe
Fiat 500 RED

Dla przykładu, fotel kierowcy jest innego koloru, niż pozostałe miejsca. Czerwień, kontrastująca z czernią, ma w zamyśle twórców dawać do zrozumienia, że „każdy z nas może odegrać swoją rolę w walce z pandemią i że każdy z nas może przewodzić zmianom”. Jak tłumaczy producent, jest to swego rodzaju „prowokacja, przesłanie, zaproszenie: bądź gotowy, aby zasiąść w fotelu zmian”. Dodajmy, że Fiat przygotowuje serię specjalną RED także dla innych modeli z rodziny 500, w tym 500X RED i 500L RED, a czerwony nie będzie jedynym dostępnym kolorem.

Co otrzymamy w ramach serii specjalnej? Jako że organizacja RED obecnie na sztandarach niesie walkę z pandemią COVID-19, wszystkie modele z rodziny 500 RED są wyposażone w filtr kabinowy z substancją biobójczą o wysokiej skuteczności neutralizacji wirusów i bakterii (na poziomie 99,9 proc.). Ponadto, powierzchnie niektórych elementów wnętrza, z którymi pasażerowie mają największy kontakt, jak kierownica, fotele i wnętrze bagażnika, zostały poddane obróbce antybakteryjnej o wysokiej skuteczności (do 99,9 proc. w zależności od elementu) w niszczeniu wirusów i bakterii.

Fiat 500 REDfot. materiały prasowe
Fiat 500 RED

Do każdego samochodu z rodziny 500 RED dołączony jest zestaw powitalny, zawierający dozownik na płyn do dezynfekcji rąk oraz specjalną obudowę na kluczyki. Klienci nowego Fiata 500 RED otrzymają również list podpisany przez Oliviera François i Bono, witający ich w społeczności RED.

REKLAMA

Fiat 500 RED – napędy

Nowy Fiat 500 RED z napędem elektrycznym występuje w dwóch wersjach nadwozia: hatchback i cabrio ze składanym czarnym dachem oraz z dwoma poziomami zasięgu: jeden z silnikiem elektrycznym o mocy 95 KM i zasięgu do 190 km i drugi, o mocy 118 KM i zasięgu do 320 km. Model 500 RED bazuje na wersji Dolcevita i, oprócz cech wspólnych dla całej rodziny 500 RED, ma logo 500 RED na obu słupkach B.

Oprócz nowego lakieru Red by (RED), model występuje również w kolorach Szarym Mineral, Białym Ice i Czarnym Onyx. Kolejnym nietypowym akcentem (RED) jest pedał gazu z czerwonego anodowanego aluminium, dostępny w połączeniu z wnętrzem 3+1 wyposażonym w czarne fotele pasażerów i czerwony fotel kierowcy.

Fiat 500 REDfot. materiały prasowe
Fiat 500 RED

Model 500 RED w wersji hybrydowej dostępny jest z kolei w kolorach Szarym Pompei, Białym Gelato i Czanym Vesuvio oraz oczywiście Czerwonym Passione. Wersja ta jest również wyposażona w chromowane akcenty na przednim grillu i klamkach drzwi, ma system multimedialny z 7-calowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, oraz 15- lub opcjonalne 16-calowe felgi aluminiowe. Model dostępny w wersji hatchback z panoramicznym szklanym dachem oraz w wersji Cabrio ze składanym czarnym dachem, wyposażony jest w silnik 1.0 70 KM Hybrid.

Fiat 500 RED – ceny

Specjalna wersja RED dla Fiata 500 dostępna jest od kwoty 61 600 zł za model napędem hybrydowym, natomiast elektryczny wariant wyceniony jest na poziomie od 112 800 zł z silnikiem o mocy 95 KM i 132 400 zł ze 118-konnym napędem.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA